Kadeci UKS Jedynka zakończyli boje na Mistrzostwach Śląska

Zakończyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów w siatkówce. W Częstochowie drużyna UKS Jedynka rozegrała kilka zaciętych meczów, po których ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium. Występ na tych mistrzostwach dał podopiecznym Pawła Lisowskiego promocję do Mistrzostw Polski Kadetów.

REKLAMA

W pierwszym meczu turnieju finałowego jaworznianie zmierzyli się z drużyną Anbud MKS Będzin. Żadna z drużyn, znając stawkę meczu, nie chciała rezygnować ze zwycięstwa w otwierającym secie. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w I lidze Śląskiej wojnę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy Jedynki. Drugi set również należał do siatkarzy z Jaworzna. Dzięki dobrej zagrywce i dobrej grze w obronie jaworznianie zdobyli przewagę, której nie stracili do końca partii. W trzecim secie będzinianie pokazali swoją chęć zwycięstwa, wygrywając z UKS-em do 18. W czwartej odsłonie meczu obie drużyny grały punkt za punkt, ale to ostatecznie jaworznianie zwycięsko wyszli z tej konfrontacji. Przy stanie 15:15 na zagrywkę wszedł Krzysztof Chowaniec i serią 7 udanych zagrywek praktycznie rozstrzygnął losy meczu. Chowaniec został MVP meczu.

ANBUD MKS BĘDZIN – UKS Jedynka Jaworzno 1:3
(22:25, 19:25, 25:18, 17:25)

Kolejny mecz nie przebiegł tak, jak zakładali siatkarze MDK UKS Jedynka Jaworzno. Wynik mówi sam za siebie. Tylko w drugim secie kadeci z Jaworzna nawiązali kontakt z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Przeciwnicy byli lepsi w każdym polu i na każdym etapie gry.

UKS Jedynka Jaworzno – Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3
(14:25, 19:25, 11:25)

W półfinałowym meczu finałów mistrzostw jaworznianie zmierzyli się z drużyną z Częstochowy. Drużyna gospodarzy również okazała się za mocna dla Jedynki, która przez pierwsze dwa sety nie potrafiła znaleźć recepty na skuteczną grę. Dopiero w trzecim secie jaworznianie nawiązali kontakt z przeciwnikiem, ale i tak nie udało im się wygrać partii.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – UKS Jedynka Jaworzno 3:0
(25:15, 25:17, 25:23)

Mecz o 3 miejsce pomiędzy drużyną z Jaworzna a Hemarpolem Norwid Częstochowa to odwieczny pojedynek homerycki. Tym razem Jedynce przypadła rola Hektora. W meczu obie strony stawały dzielnie z wielką odwagą i zaangażowaniem nie szczędząc sobie ciosów zagrywką, czy atakiem. W tie braku to przeciwnicy drużyny z Jaworzna byli o te dwie piłki do przodu, czego nie udało się obrócić na stronę UKS-u. Jaworznianie przegrali w pięciu setach i ostatecznie zajęli czwartą pozycję na Mistrzostwach Śląska Kadetów. Jest to historyczny wynik. Teraz czekamy na walkę w Mistrzostwach Polski.

UKS Jedynka Jaworzno – Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3
(18:25, 25:22, 20:25, 25:20, 13:15)

Zwycięzcą turnieju została drużyna Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel. Po wygranym meczu z Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:1 drużyna z Jastrzębia zdobyła tytuł Mistrza Śląska Kadetów.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki