Kolekcjoner śmieci upomniany. Składowisko zniknie?

Z redakcją tygodnika CoTydzień i redakcją portalu jaw.pl skontaktowali się mieszkańcy Podłęża zaniepokojeni stanem jednego z przybalkonowych ogródków.

REKLAMA

Od dawna piętrzą się tam śmieci i odpady, które ewidentnie trafiają tam wprost ze śmietników.

Jak się okazało – śmieci znosi tam właściciel mieszkania, który kompletnie nie przejmuje się uwagami sąsiadów czy Spółdzielni Mieszkaniowej.

W oficjalnym komunikacie, który otrzymaliśmy od spółdzielni czytamy, że: cały czas prowadzone są działania w kierunku zdyscyplinowania lokatora winnego powstałych zaniedbań. Procedury prawne w tej materii są żmudne a brak jakiegokolwiek
porozumienia z lokatorem jest dodatkowym utrudnieniem. Niemniej zapewniamy, że teren
zostanie oczyszczony i przywrócony do należytego stanu. 

W czasie realizacji materiału pracownikom spółdzielni udało się zastać właściciela mieszkania i przekazać mu dokument wzywające go do usunięcia śmieci w czasie najbliższych dwóch tygodni.

Choć sąsiedzi nie chcieli komentować sytuacji przed kamerą, to jak twierdzą – mają nadzieję, że w końcu będą mogli otwierać okna bez obaw o wpadający do mieszkania nieprzyjemny zapach. Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, w mieszkaniu zalega też sporo makulatury, co w oczywisty sposób stanowi realne zagrożenie pożarowe.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki