„Rekrutacja trwa, ale…” – Niejasna przyszłość jaworznickich szkół?

Rodzice obecnych i przyszłych uczniów obawiają się, że według nieoficjalnych jeszcze informacji rekrutacja do szkół podstawowych nr 2 i 9 miała zostać wstrzymana, a obie szkoły mają być stopniowo likwidowane.

REKLAMA

Obawy te są uzasadnione zeszłorocznymi konsultacjami miejskimi dotyczącymi przyszłości kilku jaworznickich szkół.

Rodzice podkreślają też, że nadal nie są też informowani o planach urzędników, więc wszystkie informacje, po raz kolejny, rozchodzą się pocztą pantoflową.

3 lutego rzecznik Urzędu Miejskiego poinformował w komunikacie, że: “Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Urzędu Miejskiego dot. naborów do klas pierwszych w szkołach podstawowych, informuję, że dyrektorzy szkół są odpowiedzialni za proces rekrutacji w obwodzie. Rekrutacja jest prowadzona bez zmian, a dokładnych informacji udzieli dyrektor danej placówki”. 

Te informacje potwierdza Marta Figura, dyrektor ZSO„rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie na rok szkolny 2020/2021 będzie prowadzona zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Jaworzna z dnia 14 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym. 

Jednocześnie informuję rodziców uczniów klas pierwszych, że ogólnowojewódzki niż demograficzny, który dot. także Podłęża (dzielnicy Jaworzna z 3 szkołami podstawowymi) może mieć wpływ na wyniki rekrutacji w SP nr 2”.

Informację o trwającej rekrutacji potwierdza też dyrekcja SP9. Nie uspokaja to jednak rodziców, którzy wciąż martwią się, że przyszłość obu placówek jest niejasna.

pisaliśmy o tym: 

Szkoła Podstawowa nr 2 broni się przed przeniesieniem

zobacz też: 

Rekrutacja w dwóch szkołach wstrzymana?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki