Rekrutacja w dwóch szkołach wstrzymana?

Jeszcze nie ucichły echa jesiennych protestów uczniów i rodziców przeciwko próbom zamykania i przenoszenia jaworznickich szkół, a już pojawiają się nowe spekulacje na ten temat.

 

REKLAMA

Rodzice obecnych i przyszłych uczniów obawiają się, że według nieoficjalnych jeszcze informacji rekrutacja do szkół podstawowych nr 2 i 9 miała zostać wstrzymana, a obie szkoły mają być stopniowo likwidowane.

Jak informują nas czytelnicy – rodzice nadal nie są też informowani o planach urzędników, więc wszystkie informacje, po raz kolejny, rozchodzą się pocztą pantoflową. 

Co na to Urząd Miasta? W komunikacie, jaki otrzymaliśmy czytamy, że „Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Urzędu Miejskiego dot. naborów do klas pierwszych w szkołach podstawowych, informuję, że dyrektorzy szkół są odpowiedzialni za proces rekrutacji w obwodzie. Rekrutacja jest prowadzona bez zmian, a dokładnych informacji udzieli dyrektor danej placówki”.

Niestety ani z dyrekcją SP2, ani dyrekcją SP9 nie udało się nam dziś porozmawiać.

Czy nieoficjalne doniesienia na temat obu szkół się potwierdzą i czy będzie wiązało się to z kolejnymi protestami dowiemy się zapewne już w najbliższym czasie.

zobacz też: 

“Chcemy poznać autora tego pomysłu!” – mieszkańcy Góry Piasku o przeniesieniu SP nr 9

Protest przed SP2 na Podłęzu

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ