V Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych w badmintona

Za nami V Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych w badmintona. W niedzielę 9 lutego w hali sportowej Via Sport odbył się czwarty, ostatni turniej GP.

REKLAMA

Do Jaworzna zawitała spora grupa fanów tego sportu z różnych rejonów kraju. Nie zabrakło duetów z zagranicy. W czterech edycjach zmierzyli się w deblach panów, pań oraz mikstów. Badminton jest w Jaworznie coraz bardziej popularny. KS Wolant dba o odpowiednie przygotowania do zawodów, a sami na koncie mają liczne nagrody w turniejach. Badminton to doskonała okazja na oderwanie się od komputera, czy telefonów. To doskonałe ćwiczenia na każdą partię mięśni, o czym opowiadali organizatorzy i zawodnicy, uczestniczący w GP Jaworzna. W niedzielnych zmaganiach szczególnie podobał się finałowy mecz debla pań między Danutą Korbel w parze z Natalią Korbel a Pauliną Wilk w parze z Aleksandrą Wyrobek. Po zaciętym meczu wygrała para Danuta i Natalia Korbel. Ten duet wygrał również klasyfikację generalną w kategorii open kobiet.

W 5. edycji zawodnicy po raz pierwszy grali na dwóch poziomach sportowych tj.: w kategoriach amator i open. Pomysł, który wprowadzili organizatorzy spodobał się uczestnikom tegorocznej edycji.

KS Wolant dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w V Grand Prix Jaworzna w grach podwójnych. Szczególne podziękowania składają partnerom i darczyńcom za pomoc w organizacji całego cyklu. Wszystkich sympatyków zapraszają do wspólnych treningów. Więcej info na stronie www.kswolant.org lub pod tel. 889-447-555.

Poniżej przedstawiamy końcowe wyniki GP Jaworzna:

Debel Kobiet Open
1. Danuta KORBEL/Natalia KORBEL
2. Paulina WILK/Aleksandra WYROBEK
3. Dominika MASŁOWSKA/Joanna CHWAŁ

Debel Mężczyzn Open
1. Jakub IMIELSKI/Bartosz TURSKI
2. Łukasz Brudek/Przemysław BUDA
3. Adam GAJDA/Szymon PIĄTEK

Mixt Open
1. Paulina WILK/Mateusz LEŚNICZEK
2. Anna MYNARSKA/Przemysław BUDA
3. Patrycja SZAFARCZYK/Łukasz BRUDEK

Debel Mężczyzn Amator
1. Paweł KORBEL/Grzegorz MACIEJEWSKI
2. Jakub MENTEL/Maciej GIDEK
3. Robert ŻĄDKOWSKI/Arkadiusz JAROSZ

Mixt Amator
1. Joanna CHWAŁ/Marcin WIŚNIEWSKI
2. Natalia KORBEL/Grzegorz MACIEJEWSKI
3. Ewa SONNENBERGER/Joachim SONNENBERGER

jargal