Nasze mieszkania lub domy, w których zazwyczaj przy drzwiach wejściowych trzymamy torebki wraz z zawartością, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy Osiedla Podłęże, którzy zostali okradzeni. Nawet gdy wszyscy domownicy są w środku, zajęci obowiązkami domowymi, często nie słyszą, co się dzieje w drugim pokoju lub przy drzwiach mieszkania. Pamiętajmy — złodziejowi wystarczy kilka sekund na zabranie wartościowych rzeczy z mieszkania.

REKLAMA

Przestępcy zazwyczaj działają w podobny sposób. Chodzą od mieszkania do mieszkania i naciskają klamki drzwi wejściowych. Jeżeli właściciel zapomniał zamknąć drzwi na klucz, złodziej wykorzystuje okazję i zabiera wszystko, co jest w jego zasięgu: torebki, portfele, telefony czy kluczyki od samochodu, po czym natychmiast ucieka. Wczoraj w godzinach popołudniowych ofiarami takiego działania przestępców padli dwaj mieszkańcy Osiedla Podłęże, którzy stracili w sumie blisko 6 tysięcy złotych. Sprawcy kradzieży wykorzystują także czas, kiedy właściciel domu spędza wolne chwile w przydomowym ogródku, czy zajmuje się porządkowaniem posesji. Niestety nie wszyscy mają świadomość, że pozostawiając nawet na chwilę otwarty dom czy mieszkanie, mogą paść ofiarą kradzieży.

Jeżeli podejrzana osoba przebywa na klatce schodowej, spożywa alkohol, hałasuje, nachodzi Cię, stwierdzisz włamanie do mieszkania czy piwnicy powiadom policję i zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 997.

źródło: KMP Jaworzno

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki