REKLAMA

Golenie się przez mężczyzn jest tematem powszechnie znanym. Z biegiem czasu zmienia się też do niego podejście – określone rodzaje bród czy wąsów stają się modne i popularne, potem wychodzą z łask zastąpione przez inną modę, a każda z nich wymaga innego sposobu golenia. Bardzo często do mody dochodzą też całkowicie gładkie twarze, pozbawione śladów zarostu. Wszystko jednak zależy nie od mody, a głównie od upodobań danego człowieka. Zmieniają się nie tylko sposoby golenia, ale też narzędzia do tego. Niegdyś nikt nie wyobrażał sobie elektrycznych golarek i wszyscy używali brzytwy. Brzytwa z kolei, jeszcze nie tak dawno temu ze wstrętem odrzucana jako rozwiązanie z dawnych lat, dzisiaj jest już w łaskach i cieszy się dużym zainteresowaniem męskiej części społeczeństwa.

  1. Z brzytwą przez wieki
  2. Gdzie kupić brzytwę?
  3. Zalety golenia się brzytwą
  4. Brzytwa dla początkujących

Brzytwa – sposób golenia znany od wieków

Brzytwa w żadnym wypadku nie jest nowym wynalazkiem. To za jej pomocą golili się mężczyźni przez wieki i to ona była kojarzona jako nieodłączny atrybut męskości. Przez te wszystkie stulecia bardzo dużo się zmieniło i mogłoby się wydawać, że brzytwy – takie prawdziwe, tradycyjne brzytwy do golenia, odeszły już w niepamięć. Faktycznie przez lata były całkiem pomijane, w końcu jednak historia odkryła je na nowo. Dzisiaj już każdy szanujący się golibroda używa brzytwy. A mężczyźni chodzą do ekskluzywnych salonów, gdzie barber jest w stanie kompleksowo zająć się – tak ich fryzurą, jak i zarostem. Patrząc na to zagadnienie pod tym kątem, można dojść do wniosku, że współcześnie korzystanie z usług golibrody, czy sprawne posługiwanie się brzytwą samodzielnie jest oznaką pewnego statusu – czegoś, do czego wielu mężczyzn dąży.

Brzytwa – gdzie kupić?

Zakup brzytwy w dzisiejszych czasach nie nastręcza zbyt wielu problemów. Wystarczy tylko zajrzeć do Internetu i dobrze poszukać. Najlepiej kierować się do wyspecjalizowanych sklepów, które mają szeroką ofertę brzytw – w ten sposób zyskasz możliwość wyboru i zakupu brzytwy najwyższej jakości. W końcu to, jaką brzytwę kupić, jest bardzo ważne – od tego zależy komfort posługiwania się nią, a także bezpieczeństwo osoby, która jest za jej pomocą golona. Mężczyźni niegdyś mówili, że brzytwa dopasowuje się do twarzy. Dzisiaj już wiadomo, że najlepiej to działa odwrotnie – gdy dopasuje się brzytwę do twarzy.

Brzytwa – czy warto?

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić brzytwę. Wielu mężczyzn uważa to za współczesną fanaberię znudzonych ludzi, którzy szukają wrażeń w każdym aspekcie życia. Równie duża część męskiego społeczeństwa jest natomiast zdania, że nie ma nic wygodniejszego niż golenie się brzytwą i jest to narzędzie dla prawdziwych mężczyzn. Zwolennicy brzytwy uważają, że to całkiem łatwy i wygodny sposób golenia, z którym nie może równać się żadna maszynka. Zwracają też uwagę na samą twarz, która jest gładsza i mniej podrażniona, jeśli dobrze operuje się brzytwą.

Golenie się brzytwą – dla początkujących

Brzytwa dla początkujących to bardzo ważna kwestia – bowiem każdy może zacząć się posługiwać brzytwą i golić za jej pomocą. Nie każda brzytwa jednak będzie tak samo skuteczna. Dlatego dla początkujących przeznaczone są specjalne brzytwy – lepiej leżą w dłoni i wygodniej się nimi operuje przy twarzy. To bardzo ważne, bo nieumiejętnie dobrana brzytwa przy początkowym braku wprawy może doprowadzić do pokaleczenia i w rezultacie kompletnego porzucenia pomysłu golenia się za pomocą brzytwy.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki