eM Band w piosenkach Zbigniewa Wodeckiego

Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna eM Band przypomniała piosenki Zbigniewa Wodeckiego. To udane muzyczne przedsięwzięcie miało miejsce na scenie MDK w sobotę 7 marca. Wszystko działo się na okoliczność zbliżającej się 70. rocznicy urodzin artysty.

REKLAMA

eM Band koncertował z panem Wodeckim dwa razy. Czy więc zachowano niezmienione aranżacje z tych koncertów czy też nieco orkiestra pozmieniała?

W piosenkach Wodeckiego zaprezentowali się Magdalena Tul, znana m.in. z programu „Jaka to melodia” i aktor, wokalista Marcin Jajkiewicz, współpracujący z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Dobrać utwory z bogatego repertuaru mistrza Wodeckiego łatwo nie jest, ale z pewnością klucz do sukcesu się odnalazł.

Publika szczelnie wypełniła widownię i dziarsko wtórowała wokalistom. Wyjątkowo udało się wspólne odśpiewanie refrenu o treści „la, la, la”. Choć należy dodać, że inne utwory podśpiewującej publice też się udały. Jedno jest pewne piosenki pana Wodeckiego lubimy na potęgę.

Wprawdzie piosenki mistrza Wodeckiego do najłatwiejszych nie należą ale zapewne są takie, które chętnie nucone są na co dzień dla polepszenia nastroju, nie mamy na uwadze wyłącznie uwielbianej przez dużych i małych „Pszczółki Mai”.

Przed paroma laty w jednym z telewizyjnych wywiadów przedstawiono mistrza Wodeckiego tak: Zbigniewa Wodeckiego nie zna tylko ten, kto przespał ostatnich 40 lat. I sprawa jasna, znają mistrza wszyscy, a „Chałupy Welcome to” podśpiewywała cała Polska.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki