Jaworznianie pomagają! Trwa zbiórka sprzętu medycznego dla szpitala!

Maseczki chirurgiczne, jednorazowe rękawiczki, ochronne fartuchy i kombinezony – mieszkańcy Jaworzna zbierają środki ochrony indywidualnej dla Szpitala w Jaworznie.

REKLAMA

Akcja rozpoczęła się spontanicznie i, co oczywiste, szybko obiegła media społecznościowe.

Plan jest prosty – w wyznaczonych miejscach miasta ustawione są samochody oznaczone tabliczkami „koronajaworzno” oraz „środki ochrony indywidualnej”. Przy nich spotkać możemy osoba odbierające środki, ubrane w odblaskowe kamizelki odblaskowe i higieniczne maseczki. Zasada jest taka, że sprzęt medyczny musi być nowi, spełniający odpowiednie standardy a do osoby prowadzącej zbiórkę podchodzi się w pojedynkę.

Zbiórka rozpoczęła się w środę po południu, jej drugi etap zaplanowano na dziś. Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na facebookowej grupie „koronajaworzno”. 

Równocześnie, powstała też inicjatywa pomocy mieszkańcom, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować w czasie pandemii koronawirusa. Pani Angelika i pan Waldemar oferują każdą pomoc – od zrobienia podstawowych zakupów w sklepie czy aptece, przez wyprowadzenie psa na spacer, czy choćby dostarczenie kilku książek osoba, która musi przebywać w domu. Skontaktować można się z nimi za pośrednictwem telefonu: 511 710 417, 507 939 718 oraz 518 593 242

Wszyscy są zgodni – problem pandemii koronawirusa to wspólny problem i tylko wspólnie możemy się z nim uporać.

 

Wszelkie wytyczne co do specyfikacji środków ochrony osobistej znaleźć można tutaj:

 

Zbiórka dla szpitala. Jaworznianie chcą pomagać

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki