Koronawirus – Jaworzno wprowadza nowe regulacje dotyczące kształcenia na odległość. Już jutro (23 marca) odbędzie się telekonferencja z udziałem dyrektorów miejskich placówek oświatowych i władz miasta, na której omawiane będą nowe postanowienia dotyczące kształcenia zdalnego.

REKLAMA

W związku z obecnymi regulacjami i wyzwaniami, przed którymi stanęła oświata w całym kraju, intensywnie przygotowujemy się do wdrożenia zapowiedzianych rozwiązań w Jaworznie. W najbliższy poniedziałek odbędzie się telekonferencja dla dyrektorów wszystkich jednostek oświatowych naszego miasta, której celem będzie omówienie organizacji i sposobów wdrożenia zmian przepisów, a także form wsparcia dyrektorów w zakresie możliwości wywiązania się przez nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół z obowiązku realizacji podstawy programowej i oceniania uczniów – powiedział Paweł Silbert.

W tym roku, wszystkie szkoły zostały wyposażone w dostęp do dziennika elektronicznego LIBRUS – usprawniającego i ułatwiającego kształcenie oraz zarządzanie placówkami. Wprowadzenie tego narzędzia umożliwi nam prowadzenie zajęć w sytuacji, kiedy nie są możliwe inne lekcje niż te prowadzone w systemie on-line. Chcemy porozmawiać z dyrektorami o propozycjach i zasadach na jakich musi odbywać się nauczanie, tak by było efektywne i bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i rodziców – dodaje Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta do spraw oświaty.

Zajęcia w formie zdalnej odbywać się będą co najmniej do 10 kwietnia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki