Jaworznicka Izba Gospodarcza wystosowała pismo do prezydenta Jaworzna Pawła Silberta.

REKLAMA

Paweł Silbert

Prezydent miasta Jaworzna

List otwarty

W tym trudnym dla wszystkich czasie odbieramy bardzo wiele niepokojących sygnałów od przedsiębiorców z terenu naszego miasta. Sytuacja związana z epidemią zagraża istnieniu jaworznickich firm, a przede wszystkim miejsc pracy, które one tworzą.

Kolejne firmy produkcyjne zawieszają produkcję ze względu ograniczenia w transporcie surowców i towarów. Eksporterzy nie mogą wysyłać swoich produktów za granicę, ponieważ odbiorcy nie chcą lub nie mogą ich odbierać ze względu na ograniczenia formalne, ale również strach przed wirusem. Zakłady zaczynają rozważać przerwy w działalności oraz wysyłają załogi na przymusowe urlopy.

Wielu pracowników skorzystało z możliwości sprawowania opieki nad swoimi dziećmi więc mniejsze firmy ograniczyły swoją działalność ze względu na braki kadrowe.

Bardzo trudna sytuacja dotyczy również przedsiębiorców, którzy dzierżawią od miasta lokale użytkowe. W chwili, kiedy ich firmy nie są w stanie generować przychodów, opłaty związane z czynszami stają się dla nich niemożliwe do zapłacenia.

Przedsiębiorstwa z różnych branż informują, że wydłużający się okres epidemii może doprowadzić do ich upadłości.

Wsłuchując się w te realne problemy, prosimy Pana Prezydenta o rozważenie wprowadzenia rozwiązań mogących pomóc lokalnej gospodarce w tym trudnym okresie. Jesteśmy gotowi do rozmów w tym zakresie aby wypracować optymalne rozwiązanie.

Deklarujemy również chęć niesienia pomocy. Chętnie pomożemy w zakresie adekwatnym do prowadzonych przez nas działalności zarówno produkcyjnych jak i informacyjnych.

Prosimy Pana Prezydenta o zaproponowanie działań, które w tym trudnym okresie pomogą naszym przedsiębiorstwom przetrwać. W przeciwnym razie nawet te najcenniejsze lokalne firmy, które również samorząd lokalny wielokrotnie nagradzał i informował o ich sukcesach, przestaną istnieć.

Wspólnie nie możemy do tego dopuścić!

Zarząd Jaworznickiej Izby Gospodarczej

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki