Flirtowanie przez Internet za pośrednictwem zwykłego telefonu komórkowego nigdy nie było tak łatwe. Oczywiście pierwsza randkowa aplikacja mobilna, jaka przychodzi większości z nas do głowy to Tinder, jednak lista możliwości jest bardzo obszerna. Przedstawiamy kilka z nich:

Bumble

REKLAMA

Od dawien dawna to mężczyzna zabiegał o względy płci przeciwnej. W aplikacji Bumble jest odwrotnie. Panowie wysyłają serduszko, tak zwane zauroczenie. Tylko kobiety mogą tu zrobić pierwszy krok i to wyłącznie w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania zaczepki. Poza randkowaniem aplikacja oferuje dwie niezależne wersje: Bumble BFF do nawiązywania nowych przyjaźni oraz Bumble Bizz do rozwijania kontaktów zawodowych, szukania mentorów i tworzenia nowych możliwości zawodowych.

Facebook Dating

Facebook ogłosił stworzenie nowej aplikacji w maju 2018 r. i jeszcze w tym samym roku uruchomiona została wersja testowa w Kolumbii, a następnie w Kanadzie i Tajlandii. Następnie dostęp do usługi rozszerzany jest stopniowo na inne kraje. Facebook Dating został zaplanowany jako funkcja Facebooka zamiast koniecznosci instalacji osobnej aplikacji. Zasadnicza różnica w porównaniu do Tindera polega na możliwości łączeniu się w pary z ludźmi na całym świecie i nie ogranicza się do konkretnego regionu. Data premiery Facebook Dating w Polsce nie jest jeszcze znana, można jednak skorzystać z usługi Facebook proxy i odblokować dostęp do zagranicznych wersji aplikacji.

Sapio

Podczas gdy inne aplikacje randkowe stawiają na wygląd zewnętrzny, Sapio opiera się na intelekcie. Twórcy głoszą, że romans to coś więcej niż atrakcja fizyczna. Rejestracja wymaga czasu i chęci, gdyż należy odpowiedzieć na ponad 300 pytań programu, aby algorytm wyobraził sobie profil naszej osobowości i polecił pary myślące podobnie.

Happn

Aplikacja pomaga odnaleźć osoby, które spotkaliśmy fizycznie, poprzez wyszukiwanie profili użytkowników, którzy znajdowali się w promieniu do 250 metrów od nas w danym czasie. Serwis zawiera podstawowe informacje typu wiek, imię oraz krótkie bio i pięć ostatnich zdjęć profilowych z Facebooka. Ciekawą opcją jest sekcja „my music”, pozwalająca dodać ulubione piosenki poprzez Spotify.

Badoo

Jeszcze parę lat temu najbardziej znana i najczęściej używana w Polsce aplikacja randkowa. Badoo wciąż ma 430 milionów zarejestrowanych użytkowników w 190 krajach. Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy imię, zdjęcie, krótki opis i weryfikacja poprzez Facebooka lub e-mail. Najnowsza aktualizacja dzięki wykorzystaniu geolokalizacji pomaga znaleźć osoby, z którymi minęliśmy się na ulicy lub które były blisko od nas, tak jak w przypadku Happn.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki