„Oko na parlament” w wersji Teatru Plejada

Krakowski Teatr Plejada zaprezentował 8 marca na deskach MDK spektakl Raya Cooneya pt. „Okno na parlament”. Premiera światowa tego arcyzabawnego spektaklu miała miejsce w 1990 r. Skoro więc po tylu latach nadal się go grywa to widać niechybnie na aktualności nie tarci.

REKLAMA

W Polsce pokuszono się o ponad 15 różnych wystawień sztuki. Oznacza to, że zarówno reżyserom, aktorom i szanownej publice sztuka do gustu przypadła.

Akcja dzieje się w ekskluzywnym apartamencie londyńskiego hotelu. Jak nietrudno się domyślić jego okno wychodzi na parlament. W spektaklu mamy wszystko co potrzeba do dobrej zabawy. Jest romans ministra z sekretarką polityka opozycji, jest wścibski kelner oraz zakochany mężczyzna, którego wszyscy robią w konia i inne równie oryginalne postaci. Niczym wisienka na torcie jest trup w szafie. Rzeczony minister to postać urokliwa, który każde potknięcie przekuwa w sukces. Czyżby aktor wzorował się na realiach?

Żona pana ministra, jak to bywa w takich sytuacjach, zjawia się niespodziewanie i czyni tym wielkie zamieszanie. Czy aktorka pracując nad rolą spoglądała na panie celebrytki lub inne równie barwne postaci?

Ciekawą postacią jest kelner. Wie wszystko o tym, co w hotelu się dzieje, a na dokładkę, jak postać tę opisują, to ponoć najbardziej wzbogacony kelner w historii hotelarstwa.
Autor sztuki Ray Cooney został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, śmiemy twierdzić, że za taką sztukę u nas przepędzono by autora na cztery wiatry.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ