Trwa akcja „Zostań W Domu”, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa powinniśmy zostać w domu i nie narażać siebie i innych na możliwe zakażenie wirusem.

REKLAMA

Kilku naszych czytelników pytało jednak jak załatwić pilne sprawy związane np. z dowodami rejestracyjnymi  w urzędzie.

Najpierw należy zgłosić się telefonicznie do Urzędu Miasta, umówić się na termin i przyjść w umówionym terminie zachowując środki ochrony osobistej. 

Do urzędu można wchodzić pojedynczo. Przed urzędem ustawia się kolejka, w której petenci zachowują bezpieczną odległość.

Na stronie UM Jaworzno, widnieje komunikat:

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zostały podjęte nadzwyczajne środki dot. konieczności przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Tym samym od 13 marca br. Urząd Miejski w Jaworznie oraz miejskie instytucje wstrzymały bezpośrednią obsługę interesantów. Nie oznacza to, że Urząd i jednostki zostały zamknięte na czas epidemii. Przeorganizowana została tylko ich praca, w taki sposób, aby umożliwić załatwianie terminowych spraw mieszkańców. Codziennie, odbierane są telefony, przyjmowana jest poczta, przygotowywane są odpowiedzi na wnioski, większość spraw jest załatwianych elektronicznie. 

Jesteśmy ciekawi czy mieszkańcy będą korzystać z elektronicznych możliwości załatwiania spraw urzędowych.

 

 

 

Cały czas dzwonią. Jedna osoba na centrali.

Przepraszamy wybrany numer jest zajęty

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki