Wszystkie imprezy masowe w Polsce odwołane! Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oświadczył, że wszystkie imprezy masowe w kraju zostają odwołane. Decyzja ma na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

REKLAMA

Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także po dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych i  skutków dla zdrowia publicznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych. Chcemy zachowywać się odpowiedzialnie, być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie – powiedział premier.

Po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, wszystkie imprezy masowe ( czyli te, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali – ponad 500 osób) w kraju zostały odwołane. Premier dodał, że rozważane jest wprowadzenie kolejnych środków zapobiegawczych – więcej informacji o nich podane ma być w najbliższych dniach.

Obecnie w Polsce potwierdzono 17 przypadków zarażenia koronawirusem, hospitalizowanych z podejrzeniem zarażenia jest 467, 1000 osób objęto kwarantanną, a więcej niż 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement