Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi, dzień później Święto Konstytucji 3 Maja.

W tym roku przypada 229. rocznica uchwalenia tego – jednego z najstarszych na świecie, dokumentu regulującego ustrój prawny państwa. Ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii, tegoroczne obchody nie będą przebiegać według dotychczasowego ceremoniału.

REKLAMA

Scenariusz uroczystości będzie dostosowany do obowiązujących zaleceń. W dniu Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:00 odprawiona zostanie msza święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Ze strony samorządu we mszy świętej weźmie udział tylko delegacja, bez pocztów sztandarowych oraz orkiestry. Wybierając się do kościoła, pamiętajmy, że także w tym dniu Ilość osób uczestnicząca na mszy św. musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych (1 osoba na 15 mkw.).

Po Mszy Św. nie przewiduje się uroczystości przy Pomniku Niepodległości, a jedynie symboliczne złożenie kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców przez przedstawicieli miasta. Prosimy zatem, aby nie wyznaczać do udziału we mszy świętej oraz składania kwiatów delegacji i pocztów sztandarowych szkół, zakładów pracy, innych organizacji czy też instytucji.

Zachęcamy do włączenia się w obchody świąt 3 Maja oraz Flagi Państwowej poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.

Źródło UM Jaworzno

Foto Archiwum jaw.pl