REKLAMA

Wakacje w morskim klimacie to nie tylko pobyt nad zatłoczonym Bałtykiem. Alternatywą jest urlop w wyjątkowo malowniczych okolicach jezior mazurskich, które zachęcają ciepłą, czystą wodą, możliwością uprawiania sportów wodnych oraz urokliwą okolicą, bogatą w faunę i florę.

Co można robić na mazurach?

Mazury to żeglarska stolica Polski, dlatego jeżeli jesteście miłośnikami żaglówek lub innych wodnych form transportu (np. motorówek lub kajaków), wakacje na Mazurach może być spełnieniem waszych marzeń! Jeżeli nigdy nie mieliście do czynienia ze sportami wodnymi, nic straconego! W okolicy jezior mazurskich funkcjonuje wiele szkółek żeglarskich, które oferują wynajem żaglówek z instruktorem. Zwiedzanie Mazur drogą wodną jest bardzo popularne i możliwe dzięki Kanałom Mazurskim, które łączą Wielkie Jeziora i są dużą atrakcja dla turystów.

Na Mazurach najlepiej odnajdą się pasjonaci aktywności wodnych, ale nie tylko oni będą się doskonale bawić. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ Mazury posiadają dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową, a na osoby, które lubią poznawać kulturę i historię danego regionu, czekają kościoły (np. Zamek Krzyżacki z XIV w), muzea (np. Muzeum Mazurskie w Owczarni) i pałace (chociażby Zamek Krzyżacki w Rynie). Popularną atrakcją dla dzieci i dorosłych jest Wilczy Szaniec, dawna siedziba Hitlera.

Mikołajki – wakacje na mazurach

Okolice Mikołajek to kameralny klimat i bogactwo kulturowe! Położone najbliżej jeziora Mikołajskiego oraz Tałty, Mikołajki są chętnie odwiedzane przez cały rok. Na turystów czekają urokliwe trasy rowerowe i wspaniały kurort, który umożliwia skorzystanie ze wszystkich możliwości, jakie dają mazurskie jeziora. W Mikołajkach znajdziemy także sporo restauracji, knajpek i barów, w których można się posilić i nabrać sił.

W okolicy znajduje się park linowy, kolejka wąskotorowa, niezliczona ilość muzeów oraz Wioska Galindów, która jest próbą odtworzenia życia dawnego, pruskiego plemienia. Najważniejszym atutem wakacji na Mazurach, jest bliskość natury i świeże powietrze, która pozwala wypocząć w otoczeniu pięknego krajobrazu.

Wioska pod Żaglami na Mazurach

Idealną bazą wypadową jest Wioska pod Żaglami, położona nad jeziorem Tałty. To miejsce, które spełni wymagania zarówno rodzin z dziećmi, jak i osób, które szukają spokoju do samotnego wypoczynku. Kompleks składa się z domków letniskowych z tarasami oraz szeregu udogodnień:

  • Placu zabaw
  • Boisku do badmintona
  • Wypożyczalnia sprzętu wodnego (m.in kajaków lub rowerów wodnych)

Wioska pod Żaglami jest miejscem, w którym można wypocząć na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji gości pozostaje m.in altana grillowa, w której można miło spędzić wakacyjny wieczór lub stół do tenisa stołowego, jeżeli ktoś będzie potrzebował przerwy od wodnych aktywności.

http://www.wioskapodzaglami.eu/

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki