Wobec panującego zagrożenia epidemią koronawirusa msze św. w Wielkim Tygodniu, w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny nie odbędą się.

REKLAMA

W Wielką Sobotę wierni nie będą mogli w kościołach poświęcić pokarmów. Zastąpi ten obrządek błogosławieństwo posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Wedle tradycji błogosławieństwa powinna dokonać osoba najstarsza w rodzinie. Uroczystości wielkanocne będą transmitowane przez internet.

Z parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej transmitowane będą na portalu www.jaw.pl, stronie internetowej parafii.

 

 

W Wielki Czwartek o godz.18.00, Msza św. Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek o godz.18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę – o godz.18.00 – Obrzędy Wielkiej Soboty, w Niedzielę Wielkanocną – o godz. 7.00 – Msza św. rezurekcyjna.

Za stroną internetową parafii podajemy: do kościoła może wejść tyko określona liczba osób i drzwi będą zamknięte. Inne osoby mogą uczestniczyć obok kościoła w odpowiednich odstępach od siebie. W czasie udzielania Komunii św. księża wyjdą do drzwi kościoła, aby udzielić ją tym, którzy są na zewnątrz.

Z parafii Świętego Krzyża w Jeleniu transmitowane będą Msze św. przez stronę internetową: www.parafiajelen.pl.

Na Facebooku Wspólnoty Betlejem będzie transmitowana msza św. w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Na YouTube Wspólnota Betlejem będzie transmitowała msze św. w Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00, w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.00.
eb

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki