Sprząta i opróżnia pojemnik – czy to możliwe?

REKLAMA

Dlatego decydując się na takie rozwiązanie możesz po prostu zapomnieć o odkurzaniu, a podłogi w Twoim domu i tak będą perfekcyjnie czyste. iRobot Roomba prezentowany na https://irobot.pl/pl/, np. model s9+, wyposażony jest w 3-stopniowy system sprzątania oraz gumowe szczotki przystosowane do usuwania zabrudzeń ze wszystkich rodzajów powierzchni, nie tylko twardych podłóg. Dlatego gdy robot wykryje dywan lub wykładzinę automatycznie uruchomi większą siłę ssącą, tak aby wyciągnąć kurz i brud tkwiący głęboko w strukturach włókien.

Wybierając urządzenie z pewnością warto sięgnąć po model z funkcją automatycznego usuwania brudu. Wspomniany model Roomba s9+ automatycznie opróżnia się do uszczelnionego worka (ten może pomieścić zawartość 30 standardowych pojemników na brud), który samoczynnie zamyka się w chwili usuwania go ze stacji dokującej. Czyli nic nie wydostanie się na zewnątrz.

Urządzenie, które omija przeszkody i dociera we wszystkie zakamarki

Godny polecania z pewnością będzie robot odkurzający wyposażony w zaawansowany system nawigacji, pozwalający urządzeniu na stworzenie dokładnej mapy domu. Co dzięki temu zyskujesz? Przede wszystkim robot nie będzie uderzał o ściany i elementy wyposażenia, nie spadnie także ze schodów. Poza tym, zaawansowana nawigacja sprawia, że Ty nie musisz specjalnie przygotowywać pomieszczenia na sprzątanie – robot doskonale porusza się nawet w gęsto umeblowanych pomieszczeniach. W końcu, tego rodzaju technologia w połączeniu niskim profilem urządzenia umożliwia dokładne sprzątanie pod większością mebli, a także w rogach, czy przy krawędziach. Dodatkowo iRobot Roomba s9+ posiada ustawioną pod odpowiednim kątem szczotkę do sprzątania narożników i podłogi tuż przy krawędziach, co zapewnia dokładne sprzątanie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.

Mycie podłogi? Dla tego robota to żaden problem

Obok robotów odkurzających masz do wyboru roboty mopujące. Najnowocześniejsze urządzenia w tym zakresie, np. iRobot Braava jet m6, to skuteczny sposób na usuwanie nawet tłustych i lepkich plam, np. tych, z którymi mamy do czynienia najczęściej w kuchni, czy jadalni. Robot najpierw zamiecie kurz, brud i sierść zwierząt, a następnie przystąpi do pracy na mokro. Precyzyjny spryskiwacz rozluźnia brud i plamy, a specjalne nakładki zawierające chłonne włókna, zbierają i zatrzymują nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Podobnie, jak w przypadku robota odkurzającego, robot mopujący będzie wykorzystywał ten sam system nawigacji. Dzięki temu ominie przeszkody (nie spryska zatem dywanów, ścian, czy mebli) i dotrze w trudno dostępne miejsca.

1 KOMENTARZ