Komunikat Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Trwają testy próbek pobranych od personelu medycznego. Jedna z pielęgniarek dyżurujących w jaworznickim szpitalu, osoba niezamieszkała w Jaworznie, miała potwierdzony kontakt z osobą zarażoną koronawirusem w szpitalu w Sosnowcu. Wynik jej testu jest niestety pozytywny.

REKLAMA

W związku z tym wprowadzono specjalne procedury.

Treść komunikatu:

Szanowni Mieszkańcy,

Niestety, u Zarażonego nr 0 (pielęgniarka spoza Jaworzna) potwierdzono obecność koronawirusa.
Na szczęście u 4 pacjentów (z grupy wysokiego ryzyka) NIE stwierdzono zakażenia SARS-COV-2.

✔️ Ponadto, Szpital, w drodze dochodzenia epidemicznego, ustalił kolejne 6 osób NISKIEGO ryzyka zarażenia – wymazy pobrane od tych osób zostaną dzisiaj przesłane do Sanepidu.
Wszystkim osobom, które miały kontakt z Zarażonym nr 0, wprowadzono rygor izolacji od otoczenia.

✔️ Czekamy na wyniki testów z Sanepidu od pozostałych osób (prosimy o cierpliwość, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach bez przerwy bada próbki, ale to wymaga czasu, zwł., że nie jesteśmy jedynym Szpitalem, który przekazał materiał do testów).

Wczoraj wieczorem szpital komunikował:

Szanowni Mieszkańcy,

ℹ️ informujemy, że w Szpitalu pobrano próbki od łącznie 86 osób – pacjentów i personelu medycznego (z czego 13 osób zostało zaliczonych do grupy wysokiego ryzyka zakażenia, w przypadku otrzymania wyniku pozytywnego na obecność koronawirusa u Zakażonego nr 0).

✔️ Próbki (w dwóch transportach – o 9:00 i przed 14:00) zostały przekazane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) w Katowicach (próbki od Zakażonego nr 0 oraz 13 osób najbardziej narażonych na zakażenie są traktowane przez Sanepid priorytetowo, ale Stacja w tej chwili sprawdza bardzo wiele materiału biologicznego z innych szpitali, zatem nie można wskazać konkretnej godziny otrzymania #WYNIKÓW testów).

➡️ Personel medyczny, co do którego istnieje jakiekolwiek podejrzenie, że mógł zostać zarażony, przebywa obecnie w doraźnym #izolatorium (zorganizowanym w chwilowo nieczynnym Oddziale Rehabilitacji).

ℹ️ Więcej informacji przekażemy po otrzymaniu wyników testów z WSSE.

Koronawirus – komunikat jaworznickiego szpitala w sprawie próbek przesłanych do badań

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki