REKLAMA

Istnieje wiele sposobów na urządzenie nowoczesnego salonu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Ponieważ salon zazwyczaj stanowi centralne pomieszczenie w każdym mieszkaniu, jego prawidłowe urządzenie jest szczególnie istotne. To w tym pokoju będziemy spędzali najwięcej czasu.

Podczas dobierania interesującego nas stylu aranżacyjnego, musimy mieć na uwadze kilka kwestii. Efektywne zagospodarowanie przestrzeni jest wskazane niezależnie od rozmiarów naszego mieszkania. W miarę możliwości należy ograniczyć liczbę mebli, które planujemy umieścić w salonie. Ekskluzywne meble włoskie idealnie wpasowują się w popularne obecnie trendy minimalistyczne. Wystarczy zaledwie kilka egzemplarzy, aby stworzyć elegancko wyglądający salon. Oprócz wyglądu powinniśmy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Jeżeli chodzi o użyteczne meble włoskie do salonu, na samym początku należy wybrać zestaw wypoczynkowy.

Czy styl włoski sprawdza się w przypadku urządzania salonu?

Styl ten łączy w sobie cechy wspólne dla nowoczesnych stylów dekoracyjnych wraz z elegancko wyglądającymi meblami wykonanymi przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów. Decydując się na taki wystrój naszego salonu, musimy zadbać o delikatną równowagę kolorów użytych przez nas tkanin. Duże znaczenie ma to, czy okna w salonie są wystarczająco duże, aby nawiązywać do południowego klimatu powszechnego dla domów we Włoszech. Odpowiednio dobrane zasłony do takich okien zapewnią efektywne oświetlenie pokoju bez optycznego zmniejszania jego powierzchni. Meble włoskie do salonu powinny być w takim kolorze, aby pasował do zasłon oraz dywanu. Nie należy przy tym ograniczać się do jednej barwy – warto zakupić dodatki, które posłużą za akcent dekoracyjny efektywnie kontrastujący z wyglądem większości mebli. Styl włoski promuje przede wszystkim umiar podczas aranżacji salonu. Stosujemy ograniczoną liczbę elementów ozdobnych. Dlatego też tak ważne jest wybieranie jedynie wysokiej jakości mebli. Jeżeli posiadamy stosunkowo małe okna, trzeba również zadbać o lampy, które zapewnią efektywnie oświetlenie salonu.

Cechy charakterystyczne dla mebli pasujących do stylu włoskiego

Ekskluzywne meble włoskie nie tylko zapewniają elegancki wygląd naszego salonu, ale również są wysoce funkcjonalne. Preferowane są proste kształty o zaokrąglonych krawędziach. Taka budowa pozwala stworzyć wrażenie lekkości w danym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o kolory, najlepiej sprawdzają się stonowane barwy. Popularnym połączeniem jest kombinacja bieli z odcieniami beżu lub błękitu. Włoskie meble są produkowane przy użyciu drewna naturalne lub płyt meblowych. W przypadku mebli wypoczynkowych dobrym pomysłem jest obicie z naturalnej skóry. Taka sofa nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest także bardzo wygodna. Konieczna będzie jednak regularna konserwacja takich mebli. Meble wypoczynkowe należy ustawić w centrum naszego salonu. Z tego względu powinny w znaczącym stopniu przyczynić się do poprawy wizualnej atrakcyjności naszego mieszkania. Pomocne w tym będą meble z ciekawym wzornictwem. Nie należy jednak przesadzać, gdyż zbyt bogate zdobienia zrujnują równowagę kluczową dla włoskiego stylu dekoracyjnego.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki