Temat wyprowadzki Wspólnoty Betlejem z Bacówki elektryzował opinię publiczną. Rzekome miejskie oszczędności miały być przyczyną rezygnacji z usług Wspólnoty Betlejem. Po naszej publikacji Wspólnota Betlejem wydała oświadczenie (Link TUTAJ).

REKLAMA

Nasza redakcja zdała pytania Urzędowi Miasta dzień przed publikacją materiału. Chcieliśmy Państwa poinformować, jak działają służby miejskiej w takich sytuacjach. Na pytania, które zadaliśmy 14 maja, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pytania bez odpowiedzi:

  1. Dlaczego miasto zrezygnowało z umowy na wypas owiec w Bacówce?
  2. Kto osobiście wydał taką decyzję, aby w tym obszarze szukać oszczędności ?
  3. Jak to możliwe, że od trzech lat nie udało się gminie podłączyć energii elektrycznej do Bacówki, zaznaczam, że na własny koszt przyłącze to wykonała Wspólnota Betlejem ?
  4. Czy ze względu na brak gospodarza w Bacówce będzie jakiś stróż albo inne zabezpieczenie szczególnie przeciw pożarowe? Ile to będzie kosztować rocznie?
  5. Czy były prowadzone rozmowy ze wspólnotą Betlejem, podczas których przedstawiciele tej wspólnoty dowiedzieliby się o planowanych zmianach ?
  6. Czy oszczędności na poziomie 35 000 zł w stosunku do korzyści szczególnie wizerunkowych Jaworzna na Gródku są tego warte ?

Proszę o odpowiedź. Materiał internetowy i telewizyjny na ten temat planujemy wyemitować 15 maja.


Dlaczego mieszkańcy nie mają prawa do informacji na tak ważny dla nich temat?

Miejskie profile informowały, zaraz po wyprowadzce Wspólnoty Betlejem, że zamieszczą obszerne wyjaśnienia. Czy miasto umywa ręce i chce przemilczeć ta sprawę?

Po naszych ponagleniach otrzymaliśmy informację: „Zawsze odpowiadam Panu niezwłocznie, zgodnie z terminami przewidzianymi w polskim prawie, po pełnym zweryfikowaniu odpowiedzi. ”

Trwa to już ponad tydzień….

Koniec Bacówki. Wspólnota Betlejem opuszcza Gródek

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki