Odwiedziny biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka w Betlejem były okazja d o przyłączenia się do wspólnego pielgrzymowania.

REKLAMA

Przypomnijmy.  W nietypową pielgrzymkę wybrali się mieszkańcy Wspólnoty Betlejem.

– Dziennie musimy zrobić 85 kilometrów, staramy się tej odległości trzymać. Podstawowa “porcja” dla każdego uczestnika to 12 okrążeń i dodatkowo jedno małe, co daje łączenie 5 kilometrów. Niektórzy chodzą więcej, bo nawet 10 kilometrów. Jest nas 17, więc wyliczyliśmy, że jeśli każdy z nas przechodziłby 5 kilometrów, to dziennie robimy 85 km. Oczywiście, nie wszyscy mieszkańcy biorą w pielgrzymce udział – nie jest to obowiązkowe, ale większość się decyduje – mówi ks. Mirosław Tosza, założyciel i opiekun Wspólnoty Betlejem.

(więcej: http://www.jaw.pl/2020/04/wspolnota-betlejem-niezwykla-pielgrzymka-jaworznickich-bezdomnych/ )

14 maja mieszkańców odwiedził Biskup Sosnowiecki, który wyruszył z pielgrzymami z Aleppo. Biskup przeszedł z panami Marianem i Grzegorzem 3 km w deszczu. Było to 7 okrążeń.

Po pielgrzymce ks. Biskup opowiedział o sytuacji chrześcijan w Syrii, a mieszkańcy Wspólnoty przedstawili mieszkańców Aleppo, których wspierają zbierając środki na pomoc dla nich.

Zapraszamy również do oglądania reportażu TVP3 o tej niezwykłej pielgrzymce.