REKLAMA

Lewandowski, Ronaldo, Messi – każdy młody chłopak, którego pasją jest piłka nożna zna te nazwiska. Z pewnością każdy z nich rozpala marzenia o zostaniu profesjonalnym piłkarzem, dlatego chłopcy, ale też dziewczynki trenują piłkę nożną od najmłodszych lat. Bez wątpienia elementem bez którego żaden piłkarz nie może występować na boisku czy to w treningu czy oficjalnym meczu są profesjonalne stroje piłkarskie. Gdzie znaleźć odpowiednie stroje piłkarskie dla dzieci  i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Jaki powinien być strój piłkarski dla dziecka?

Wybór stroju do piłki nożnej dla dziecka jest bardzo ważny. Naturalnie nie należy go kupować przed rozpoczęciem treningów piłkarskich dziecka, gdyż odkryje, że piłka nożna nie jest dla niego. Spokojnie na pierwszych treningach piłkarskich może trenować w zwykłym t-shircie oraz spodenkach. Jeśli zapał i motywacja nie zgasną, należałoby pomyśleć o profesjonalnym stroju piłkarskim dla dziecka. Komplet piłkarski powinien składać się z komfortowej koszulki, spodenek i getrów oraz opcjonalnie z ochraniaczy (obowiązkowo w oficjalnych meczach, niekoniecznie na treningach, choć część Akademii praktykuje je również na treningu). 

Koszulki piłkarskie dla dzieci powinny mieć dopasowany krój, tak, żeby nie krępowały ruchów dzieci, przez co ich komfort użytkowania będzie na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o właściwości to koszulki powinny być oddychające, przewiewne co spowoduje, że dziecko nie przegrzeje organizmu na treningu. Dodatkowo powinny być trwałe, lekkie oraz szybkoschnące.

Spodenki piłkarskie dla dzieci tak jak w przypadku koszulek powinny być wykonane z wytrzymałego i oddychającego materiału, mieć dopasowany krój nie krępujący ruchów dziecka. Co więcej powinny być wykończone nie uciskającą gumką w pasie oraz sznurkiem do koniecznej regulacji.

Ostatnim elementem stroju piłkarskiego dla dzieci są getry. Wysokie skarpety powinny być wykonane z materiału, który jest elastyczny, tak, aby zmieściły się ochraniacze oraz oddychający – nogi muszą mieć odpowiednią wentylację. Dodatkowo powinny posiadać ściągacze na wysokości łydki, kostki i na podbiciu.

Rozmiar kompletów piłkarskich ma znaczenie! 

Często rodzice popełniają błąd w wyborze odpowiedniego stroju dla swojego dziecka. Sugerują się tym, że skoro dziecko szybko rośnie to wybiorą mu większy strój. Jednak nie jest to dobre postępowanie, raz, że za duży strój może zaburzać koordynację ruchową dziecka, a dwa będzie się w nim czuł niekomfortowo i negatywnie wpłynie na samopoczucie. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni rozmiar, najlepiej według wymiaru, który obecnie nosi.

Gdzie kupić stroje piłkarskie dla dzieci?

Najpopularniejsze marki sportowe Adidas czy Nike mają w swoich kolekcjach dedykowane stroje piłkarskie dla dzieci. Niekiedy problemem są wygórowane ceny za taki komplet. Dlatego dobrą alternatywą jest rodzima produkcja, np. firma sportowa z Kielc produkująca stroje piłkarskie dla dzieci pod marką PEHA. Mają odważne grafiki, stroje mają żywe kolory, a co ważne jakość nie odbiega od największych marek sportowych. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki