Ktoś zabił nutrie w Byczynie. Ciała martwych zwierząt pływają w zbiorniku

Nutrie w Byczynie stały się atrakcja turystyczną. W miejscu, gdzie mieszkają, często można spotkać przyjezdnych, którzy chcą zobaczyć te mile zwierzątka. Niestety, aktualnie oprócz żywych zwierząt, w rozlewisku znajdują się również martwe osobniki. Zaczyna się robić wielki problem.

REKLAMA

Obecność nutrii nie wszystkim się podoba. Chociaż to miłe zwierzątka, to nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń spowodowanych ich niekontrolowanym rozmnażaniem.

Problemem są też turyści, którzy dokarmiają zwierzęta. Niestety, resztki tych pokarmów są zjadane nie tylko przez nutrie, ale również przez szczury i dzikie zwierzęta.

Przez ten fakt dochodzi do sąsiedzkich awantur. Z jednej strony nutrie mają swoich opiekunów, a z drugiej sąsiadów, którzy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo. Gdy te dwie strony się spotykają, górę zaczynają brać emocję. Do ostrej wymiany zdań doszło nawet przed naszą kamerą.

Niestety, do tej pory miasto nie zajęło się tą sprawą. Trwa urzędnicza spychologia, a interwencja jest potrzeba już dziś, bo plaga szczurów w Byczynie jest coraz większa, a martwe szczątki zwierząt należy jak najszybciej wyłowić.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE