Międzynarodowy Dzień Muzeów w czasach zarazy

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Muzeów przypadający 18 maja hucznie świętowany nie będzie, wirus szaleje. Wprawdzie są i tacy, którzy niczym diabeł święconej wody, muzea omijają szerokim łukiem, ale całej reszcie jakoś tak tego dnia smutno. Z najlepszymi życzeniami odwiedziliśmy Muzeum Miasta Jaworzna a pana dyrektora muzeum zapytaliśmy jak muzealnicy żyją w czasach zarazy.

REKLAMA

Dobre wieści są takie, że jaworznickie muzeum otrzymało do Narodowego Centrum Kultury 35 tys. złotych na projekt Muzeum w sieci. Będzie to oczywista wirtualne zwiedzanie muzeum, może więc zajrzymy też do czeluści muzealnych magazynów?

Żeby nie popadać w melancholię i dla polepszenia nastroju pytamy pana dyrektora o jego najbardziej ulubione a zarazem najciekawsze muzeum, które dane mu było odwiedzić.

Wprawdzie pan dyrektor wróżem nie jest, ale pewnie ma własne odkrywcze zdanie na temat tego, jak będą wyglądały muzea niedalekiej przyszłości, jak tylko przepędzimy wiadome wirusy.

Z pewnością muzealnicy życzą sobie rychłego powrotu do normalności, wielkiej rzeszy zadowolonych zwiedzających i ….

Do życzeń z autentyczną szczerością się dołączamy. Życzymy sobie normalnych muzeów w realu, wirtualne tylko sporadycznie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki