Oddanie bloku 910MW Elektrowni Jaworzno przesunięte na listopad

Jest nowy termin oddania bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno. Nowe Jaworzno Grupa TAURON i Rafako porozumiało się w sprawie ustalenia nowego terminu oddania bloku energetycznego w Jaworznie.

REKLAMA

Zgodnie z Porozumieniem, firmy ustaliły przyczyny uszkodzenia jednego z elementów kotła, o którym TAURON informował w raporcie bieżącym z 13 lutego 2020 r. Zgodnie z wnioskami przedstawionymi przez komisję awaryjną składającą się z przedstawicieli NJGT, Konsorcjum oraz Rafako awaria była następstwem niekorzystnego splotu zjawisk podczas rozruchu Bloku. Każde z tych zjawisk występujące pojedynczo nie mogło doprowadzić do wystąpienia awarii. Ponadto komisja awaryjna uzgodniła sposób naprawy uszkodzonych elementów kotła, który pozwoli na uniknięcie podobnych awarii w przyszłości.

Kocioł

Konsorcjum szacuje, że oddanie bloku do eksploatacji nastąpi do 15 listopada 2020 r. Termin ten uwzględnia dodatkowy czas niezbędny do usunięcia skutków awarii elementów kotła.

W ramach Porozumienia ustalono także harmonogram działań uwzględniający procedury zabezpieczające przed ryzykiem ponownego wystąpienia awarii oraz procedury strojenia i prac rozruchowych Bloku. Konsorcjum oraz SPV niezwłocznie przystąpią do realizacji prac przewidzianych w ustalonym harmonogramie oraz do realizacji ustaleń komisji awaryjnej.

Zaawansowanie projektu na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego wynosi ponad 98 proc.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ