Michał Kaszowski swoją przyszłość wiąże ze skrzypcami, na których gra od czterech lata. W tym roku kończy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie.

REKLAMA

– Jest bardzo zdolny, charakteryzuje go łatwość nabywania wiedzy, sprawność techniczna, piękny dźwięk, a także zrozumienie złożoności muzyki. Swoje umiejętności rozwija także na kursach muzycznych w Łańcucie i Lusławicach – mówi Ewa Gajda Migacz, nauczycielka skrzypiec.

W tym roku w kwietniu miał wziąć udział w Międzynarodowym Kursie Gocher Streicher Akademie „Stringtime NiederRhein” Goch – Niemcy. Jest to nagroda dla wyróżniającego się uczestnika Kursu Muzycznego w Łańcucie. W bieżącym roku przygotowywał się również do konkursów w Płocku, Częstochowie i Warszawie, jednak z powodu pandemii wszystkie konkursy zostały odwołane.

Michał może się pochwalić licznymi osiągnięciami: zdobyciem 25 pkt. na 25 pkt. możliwych w Przesłuchaniach Regionalnych CEA Skrzypiec i Altówki, II miejscem w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant’ w Sochaczewie, IV miejscem w Międzynarodowym Konkursie ”Będę wirtuozem” w Krakowie, III miejscem w Ogólnopolskim Jasnogórskim Konkursie Skrzypcowym w Częstochowie, wyróżnieniem w Międzynarodowym Konkursie w Stalowej Woli, wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie w Płocku, wyróżnieniem w Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku i wiele innych

Czas spędzony w domu w okresie kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa przyczynił się do poszerzenia jego repertuaru. Znajdują się w nim utwory: Wieniawskiego, Paganiniego, Lutosławskiego, Kreislera, Bacewicz, Beriot, Kabalewskiego, Dancla, Telemanna i Ortmansa. W bieżącym roku kalendarzowym Michał chciałby wziąć udział w corocznym konkursie Talent i Praca.

Michał to pasjonat różnych dziedzin, oczywista poza muzyką. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, pływać, a zimą jeździć też na nartach. Chętnie składa orgiami i rozwiązuje ekstremalne łamigłówki – labirynty. Uwielbia podróże i piesze wędrówki po górach. Najbardziej lubi muzykę poważną. Pytany o to, co zaważyło na jego muzycznych sukcesach odpowiada z przekonaniem, że wsparcie rodziny i jego pani nauczycielki Ewy Mi…. która wierzyła w Michała od samego początku. Według Michała kluczem do sukcesu jest na równi talent i praca. – W przyszłości bardzo chciałbym zagrać Sceny Baletowe Beriot z udziałem orkiestry – zdradza. – Chciałbym zostać solistą i koncertować w przyszłości z orkiestrą wiedeńską – daje z przekonaniem. A my wierzymy w dalsze sukcesy tego utalentowanego młodego skrzypka. Powodzenia.
Ela Bigas

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki