Wykopali ich z kortów tenisowych na Krakowskiej – nadchodzą zmiany

Wielkie zmiany na kortach tenisowych przy ulicy Krakowskiej. Po kilkudziesięciu latach działalności sympatyków tenisa ziemnego, na kortach przy stadionie Victorii, MCKiS zmienia formułę funkcjonowania kortów.

– Dla mnie to jest wielkie draństwo i brak szacunku do ludzi, którzy propagują w Jaworznie tenis – Piotr Michacz.

REKLAMA

Przez wiele lat korty funkcjonowały dzięki zaangażowaniu grupy społeczników, którzy dbali o to miejsce. Teraz są oni niepotrzebni. MCKiS znalazł środki, aby wprowadzić tam nowy porządek.

Nie ma w tej sytuacji nic dziwnego, ale ludzie, który do tej pory poświęcali temu miejscu swój czas, nie zostali zaproszeni nawet do rozmów o przyszłości tego miejsca, które sami tworzyli i niejednokrotnie uratowali. To smutne.

– To jest bardzo przykre i uważam, że w ten sposób nie powinno się postępować – powiedział Marian Sikora

Korty przy ulicy Krakowskiej.

Zastępca Dyrektora MCKiS ds. Sportu Dariusz Chrapek informuje:
– MCKiS rozpoczął prace remontowe, po zakończeniu których obiekt wznowi działalność.
Formuła współpracy z dotychczasowym dzierżawcą wykluczała możliwość przeprowadzenia prac remontowych dlatego też MCKiS zrezygnowało z dalszego wydzierżawiania terenu.
Po zakończeniu prac remontowych korty – podobnie jak sąsiednie boisko piłkarskie – zostaną udostępnione mieszkańcom. Obsługę kortów zapewnią pracownicy MCKiS.
O terminie wznowienia działalności poinformujemy za pośrednictwem mediów społecznościowych i dostępnych środków masowego przekazu.

Mamy nadzieję, że po naszej interwencji obie strony będą umieć usiąść do rozmów, aby wypracować wspólny plan. Bo jeśli nawet powstaną nowe korty, to ważni są w tej sytuacji zawodnicy i ludzie, którzy oddali temu miejsce kawałek swojego serca.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki