REKLAMA

Zakup nowego lokum to dla jego właściciela duże wydarzenie w życiu. Aby uczcić pomyślną realizację inwestycji, najczęściej organizuje on tzw. parapetówkę, czyli pierwszą imprezę z rodziną i przyjaciółmi w nowym miejscu. Jeśli mamy zaszczyt znaleźć się wśród zaproszonych gości, nie wypada przyjść z pustymi rękami. Dziś podpowiemy, jaki prezent wybrać na nowe mieszkanie.

 

Czym się kierować wybierając prezent na parapetówkę

 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nie wręczać w prezencie czegoś, co może nie do końca pasować do wystroju wnętrza i w związku z czym właściciel będzie czuł się skrępowany takim upominkiem. Stawiajmy raczej na coś neutralnego lub praktycznego. Warto wcześniej zrobić małe rozeznanie, czego może brakować w nowym mieszkaniu. Wówczas łatwiej nam będzie trafić z prezentem, który faktycznie będzie odpowiadał gustowi właściciela.

 

Coś praktycznego

 

Praktyczny prezent to taki, który pełni określoną funkcję i jest przydatny podczas codziennych czynności. Jeśli chodzi o wybór prezentu na parapetówkę, to sprawdzają się tu następujące pomysły:

  • Komplet pościeli  – elegancki zestaw pościeli to świetny pomysł na prezent na nowe mieszkanie, który nie będzie zbytnio ingerował w wystrój. Warto wybrać produkt wysokiej jakości, wykonany z trwałego materiału, a przy tym ładnie zapakowany. Cena takiego kompletu to ok. 200-300zł.

  • Zestaw kieliszków – to propozycja na prezent dla osoby, która zwykle narzekała na brak odpowiedniego szkła podczas różnego rodzaju imprez. Parapetówka to doskonała okazja do tego, aby wręczyć jej elegancki zestaw kieliszków do wybranego rodzaju trunków. Za taki komplet zapłacimy ok. 200zł.

  • Myjka do okien – taki gadżet warto wręczyć komuś, z kim mamy dobrą relację i wiemy, że prezent zostanie przyjęty z zachwytem. Taka myjka zdecydowanie ułatwia mycie okien i skraca czas pracy. Koszt sprzętu mieści się w granicach 250-300zł.

  • Małe AGD – to kolejna propozycja na prezent, która wymaga znajomości potrzeb danej osoby. Możemy na przykład wybrać na upominek toster (cena ok. 100zł), opiekacz (cena ok. 200zł) lub coś droższego: robot kuchenny (cena ok. 400-500zł), oczyszczacz powietrza (cena ok. 200-400zł).

 

Coś do dekoracji

Akcesoria do dekoracji wnętrz to druga grupa najczęściej wybieranych prezentów na parapetówkę. My proponujemy takie, które nie będą zbyt inwazyjne w stosunku do gustu i preferencji obdarowywanego, a więc rośliny doniczkowe, które stanowią nie tylko piękną ozdobę, ale również mogą wspierać oczyszczanie powietrza. Średniej wielkości roślinę kupimy w cenie ok. 100zł, do tego warto wybrać elegancką doniczkę lub osłonkę w neutralnej kolorystyce i piękny prezent gotowy. 

Innym pomysłem może być zakup efektownych ramek na ścianę, które możemy od razu uzupełnić zdjęciami (jeśli te nie spodobają się osobie obdarowywanej, zawsze będzie je mogła wymienić na inne). Zestaw takich ramek kupimy już za ok. 100-150zł.

Wśród sprawdzonych prezentów dekoracyjnych na parapetówkę znajdziemy również różnego rodzaju figurki z drewna, poduszki na sofę czy przytulny koc. Takie gadżety mogą nas kosztować od 150 do 400zł. 

Wybór prezentu na nowe mieszkanie powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami i gustami jego właściciela. Aby trafić z odpowiednim podarunkiem, czasem trzeba wydać nieco więcej pieniędzy. W przypadku braku wystarczających środków możemy wesprzeć się zewnętrznym finansowaniem w postaci pożyczki przez internet w niewielkiej kwocie. Jeśli na wybór podarunku poświęcimy trochę uwagi oraz zaangażowania, ten wydatek “zwróci” nam się w postaci radości i zadowolenia obdarowanego.

undefined

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE