Autostrada A4 – tańsze przejazdy do końca września. Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków utrzyma preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazdy do końca września tego roku. Płacąc bezkontaktowo, nadal będzie można oszczędzać, w zależności od kategorii pojazdu, od 3-5 zł na każdej bramce.

REKLAMA

Kierowcy, którzy podróżują z aplikacją Autopay albo elektronicznym poborem opłat A4Go czy Telepass, dzięki wprowadzeniu z początkiem tego roku stawek preferencyjnych, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1, 17 zł zamiast 20 zł, w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5. Nabywane taniej impulsy (doładowania) A4Go zachowują ważność aż przez dwa lata.

Z preferencyjnych stawek dla płatności automatycznych będzie można korzystać do końca września tego roku. W tej chwili odsetek transakcji z udziałem Autopay i A4Go w godzinach szczytu wynosi już 36 proc.

– Łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i obowiązującym w Polsce stanem epidemicznym, skutkuje stałym wzrostem ruchu na naszym odcinku autostrady A4.
W perspektywie stopniowego powrotu do biur czy zakładów pracy oraz planowania letnich wyjazdów wakacyjnych, bezkontaktowe metody płatności za przejazdy autostradą są, z wielu względów, najkorzystniejszym dla kierowców wyborem. Za płatnościami automatycznymi przemawiają nie tylko rabaty, ale też błyskawiczne transakcje bez zatrzymywania się na dedykowanych bramkach, do których, ze względu na ich dużo wyższą przepustowość, praktycznie nie ma kolejek. Z aplikacją bądź urządzeniem pokładowym podróżujemy taniej, szybciej, wygodniej i bezpieczniej dla zdrowia – podsumowuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.

Dodatkowo elektroniczny pobór opłat A4Go poszerzony zostanie o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe będzie można powiązać z kartą bankową. Kierowcy korzystający z systemu opłat opartego o odczyt tablicy rejestracyjnej będą mieli do wyboru dwie aplikacje: poza dostępną na A4 Katowice-Kraków od roku aplikacją Autopay, również aplikację SkyCash.

W ramach upłynniania ruchu na placach poboru opłat, SAM SA kontynuować będzie poszerzanie placów poboru opłat w Brzęczkowicach i w Balicach oraz wydłużenie pasów dojazdowych do bramek dedykowanych płatnościom automatycznym, a w przyszłości planuje zwiększyć liczbę stanowisk dla natychmiastowych transakcji bezgotówkowych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement