Czyszczenie elewacji budynków Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik

Zanieczyszczenia atmosferyczne są przyczyną szybkiego brudzenia się elewacji budynków. Aby pozostały one w dobrym stanie i cieszyły oko lokatorów należy je okresowo czyścić, dlatego co pewien czas Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik przeprowadza czyszczenie  elewacji.

REKLAMA

Mycie elewacji i usuwanie plam na elewacji przeprowadzane jest wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba, monitorowana przez osiedlowych konserwatorów. Nie istnieje żaden uniwersalny harmonogram wykonywania tego typu prac. Niewielkie zabrudzenia możemy bez trudu usunąć przy pomocy szczotki i odrobiny detergentu ale zazwyczaj używamy myjki ciśnieniowej, która usuwa zanieczyszczenia szybko sprawnie i w trudno dostępnych przestrzeniach. Usuwając zabrudzenia pod ciśnieniem możemy przy okazji rozpylić środki do mycia elewacji.

Środki do mycia elewacji mogą oddziaływać także na nawierzchnie chodnikowe. Dlatego po dokładnym umyciu i opłukaniu ścian możemy wykonać dodatkowe czyszczenie kostki brukowej. Wszystkie prace najlepiej wykonywać w okresie letnim przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wyższe temperatury i promienie słoneczne przyspieszą wyschnięcie tynków.

Prosimy bardzo spółdzielców o wyrozumiałość podczas prowadzenia tych prac. Staramy się aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, a efekty tej pracy będą cieszyć oko wszystkich lokatorów jak i naszych gości – apeluje Spółdzielnia Górnik.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki