Czyszczenie wymienników ciepła

Aby zmniejszyć straty ciepła Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik wykonuje okresowe czyszczenie urządzeń, które dostarczają ciepło do bloków. Czyszczenie wymienników ciepła jest konieczne ze względu na ich pracę w specyficznych warunkach.

REKLAMA

Zanieczyszczenia takie jak kamień, paramagnetyki, związki wapnia i rdza występujące w instalacjach wodnych, sieciach i systemach ciepłowniczych, osadzają się na powierzchni wymiany ciepła wymiennika, powodując spadek jego efektywności, a w konsekwencji wzrost kosztów podgrzania wody, ogrzewania lub nawet mogą doprowadzić do perforacji powierzchni czynnej wymiany ciepła, co będzie skutkowało koniecznością całkowitej wymiany na nowe.

Aby przedłużyć żywotność wymiennika spółdzielnia wykonuje jego czyszczenie przynajmniej raz na dwa lata.

Spółdzielnia posiada nowoczesną stację chemicznego czyszczenia wymienników z zamkniętym obiegiem, przez co nie ma możliwości wydostania się zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Za pomocą agregatu czyszczącego, wtłacza się do wnętrza wymiennika całkowicie biodegradowalne środki powierzchniowo czynne, które powodują rozpuszczanie się osadów. W wyniku procesu pasywacji. Powierzchnia metalowa dodatkowo zostaje zabezpieczona przed korozją, a zaczątki korozji zostają spowolnione lub całkowicie powstrzymane.

Dzięki takim działaniom, mieszkańcy mogą liczyć na stabilne dostarczanie ciepła do mieszkań, będąc pewnym, że nie pojawiają się niepożądane straty ciepła.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki