Egzamin ósmoklasisty 2020 Język polski

Egzamin ósmoklasisty 2020 to pierwszy ważny test wiedzy w życiu uczniów, od wyniku którego zależeć będą ich dalsze losy. Wyniki egzaminu, mają wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych, dlatego każdemu z uczniów zależy na tym, by były one jak najlepsze.

REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty miał odbyć się w połowie kwietnia, jednak z powodu koronawirusa przesunięto go na czerwiec . Właśnie dziś 16.06. uczniowie zmagali się z językiem polskim, jak im poszło? Zapytaliśmy uczniów Szkoły podstawowej nr.1 w Jaworznie.

Uczniowie zgodnie przyznali, że podołali pytaniom i nie było tak źle jak myśleli, trudniejsze były pytania na próbnym egzaminie ,więc w porównaniu dziś, poszło im całkiem nieźle.

Zdalne nauczanie przed egzaminem? To pytanie przewija się na każdych egzaminach, my również zapytaliśmy uczniów Szkoły podstawowej nr 1 w jaworznie, jak wyglądało ich przygotowanie do egzaminu.

Jak twierdzą uczniowie ogromną pomoc w nauce przed egzaminem, mimo iż zdalnie, uzyskali od nauczycieli . Duży szacunek dla nich za tak dobre przygotowanie uczniów choć dla wszystkich nie był to czas łatwy. A co sądzi grono pedagogiczne o dzisiejszych egzaminach?

Wielu uczniów już wie gdzie będzie się dalej uczyć i szkołę ponadpodstawową ma już wybraną, posłuchajcie jakie kierunki wybrali .

Jutro czeka ich kolejny egzamin z matematyki, ale wielu z nich już planuje wakacje i zasłużony odpoczynek.

Kochani uczniowie oczywiście życzymy Wam samych sukcesów i kolejnych pozytywnie zdanych egzaminów, jak mówi przysłowie „ Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki