REKLAMA

Folia bąbelkowa, czy może bardziej profesjonalnie folia pęcherzykowa to nic innego jak warstwowa folia wykonana z polietylenu z zamkniętym w pęcherzykach powietrzem.

Folia bąbelkowa, czy może bardziej profesjonalnie folia pęcherzykowa to nic innego jak warstwowa folia wykonana z polietylenu z zamkniętym w pęcherzykach powietrzem. Folia, tak dobrze wszystkim znana jest wszechobecna we współczesnych handlu internetowym. Bez niej ciężko jest pakować zarówno przedmioty bardzo kruche, jak szkło czy ceramika, jak i inne podatne na uszkodzenia. Dzięki stosowaniu w opakowaniach folii bąbelkowej większość paczek dociera do nas nieuszkodzona i nie możemy się cieszyć kupionymi online przedmiotami, bez przeszkód, bez zmartwień.

Dlaczego folia bąbelkowa jest tak popularna?

Folia bąbelkowa jest stosunkowo tania w produkcji, dzięki czemu pozwala minimalizować koszty pakowania towarów i przesyłek. Dzięki niskim kosztom pakowania, kupując w sklepach internetowych ponosimy niższe koszty przesyłki, w które sklepy wliczają też koszt opakowania. Dzięki czemu mamy nawet kopert wyścielone wewnątrz warstwą folii. Folia bąbelkowa jest też bardzo praktyczna. Można w nią, bezpiecznie, zapakować praktycznie wszystko, od szklanek, przez książki po meble. Folię można dowolnie docinać, sklejać. Jest bardzo elastyczna, a przy tym wytrzymała. Sprężystość jaką uzyskuje dzięki zamkniętemu w pęcherzykach powietrzu powoduje, że z łatwością amortyzuje większość wstrząsów czy upadków.

Produkcja folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa powstałą jako plastikowa, trójwymiarowa tapeta, w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, w USA. Pomysł ten się jednak zupełnie nie przyjął więc znaleziono dla niej nowe zastosowanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Folia bąbelkowa może mieć różną wielkość pęcherzyków z powietrzem, o średnicy od 6 do nawet 26 milimetrów i więcej. Najpopularniejsza jest folia o średnicy bąbelka 10 mm. Folia może też mieć różną wytrzymałość, wynikającą  z różnej grubości polietylenowej powłoki. Na przestrzeni lat pojawiły się różne odmiany folii: folia kolorowa, w tym czarna, czy folia samoprzylepna, która jeszcze bardziej upraszcza pakowanie części przedmiotów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki