Katowice – Kraków codziennie pociągami Kolei Śląskich. Kurs ma wejść na stałe do rozkładu jazdy przewoźnika już w grudniu tego roku. Co z Jaworznem Szczakową?

REKLAMA

Przejazd z Katowic do Krakowa pociągami Kolei Śląskich stanie się możliwy od 13 grudnia tego roku, po zmianie rozkładu jazdy.

Koleje Śląskie planują uruchomić dwa rodzaje kursów. W szybszej wersji przejazdu, trwającej w założeniu 1h 2min., pociąg zatrzymywałby się tylko w Mysłowicach, Trzebini i opcjonalnie na stacji Kraków Business Park.

Dłuższe wersja, licząca 1h 12 min., miałaby, wg informacji przewoźnika, obsługiwać inne stacje pośrednie na trasie z Katowic do Krakowa.

Obecnie nie wiadomo, ile takich pociągów będzie kursować dziennie między Katowicami a Krakowem. Jak mówi prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki, przewoźnik jest na etapie konstruowania rozkładu jazdy. Docelowo miałyby zostać uruchomione połączenia co godzinę, początkowo zaś – co najmniej 8 kursów dziennie.

Niewiele wiadomo również o cenach przejazdu – przewoźnik zapewnia, że będą atrakcyjne.

Obecnie nie zostało oficjalnie potwierdzone, czy pociągi relacji Katowice – Kraków Kolei Śląskich będą zatrzymywały się w Jaworznie Szczakowej.

Aktualizacja: Część połączeń będzie realizowana bezpośrednio z Katowic do Krakowa bez stacji pośrednich. Pozostałe kursy mają się zatrzymywać w Szczakowej. Szczegóły będą znane we wrześniu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ