foto: kmp jaworzno

Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

REKLAMA

Efektem tych działań było poranne zatrzymanie mieszkanki Chrzanowa, która na ulicy Krakowskiej w okolicach Byczyny straciła prawo jazdy. Poruszała się z prędkością 144 km/h, na odcinku drogi na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierująca pojazdem otrzymała mandat karny w wysokości 400 zł.

Dwa dni wcześniej patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowce, który w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 134 km/h. Jak się później okazało, kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu i był poszukiwany przez policję. 

Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki