Trwają przygotowania siatkarzy z Jaworzna do sezonu 2020/2021. To już trzeci sezon w I lidze, a drugi pod wodzą Mariusza Syguły. Nowa drużyna to niemal połowa nowych zawodników.

REKLAMA

Szkoleniowca wspierać będzie Jacek Sowa jako drugi trener, a także Andrzej Suryjak (kierownik drużyny), Władysław Olszowski (statystyk) oraz Roch Cieszyński (rehabilitacja ruchowa, odnowa biologiczna). W drużynie prowadzonej przez Mariusza Sygułę zapowiada się wiele zmian. Aż siedmiu zawodników odeszło do innych klubów. Wśród nich Kamil Dębski, który w ubiegłym sezonie zajął 2 miejsce w Krispol I lidze za asy serwisowe (48), a także jako punktujący – miejsce 13 (297). W szeregach jaworznickich siatkarzy nie zobaczymy również dotychczasowego kapitana Mariusza Magnuszewskiego. Trwają rozmowy z nowymi zawodnikami. Na facebooku MCKiS prezentuje sylwetki zawodników, którzy zagrają w przyszłym sezonie. Wiadomo, że na pewno zostają jaworznianie Karol Borończyk,, jako atakujący oraz Mateusz Pietras, na pozycji przyjmującego. Inauguracja sezonu 2020/2021 w drugiej połowie września.

Przypomnijmy, że w kolejnym sezonie siatkarze jako jedyna miejska drużyna reprezentować będzie miasto Jaworzno. W kolejnym sezonie nie zobaczymy już drużyny koszykarskiej. Żywimy nadzieję, że pierwszy mecz w Jaworznie odbędzie się na remontowanej hali sportowej w centrum Jaworzna.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki