Zgoda Byczyna sparuje z Polonią Luszowice

Nowy sezon dla Zgody Byczyna zapowiada się ciekawie. Trwają przygotowania jaworznickiej drużyny do występów w lidze okręgowej.

REKLAMA

W niedzielę 21 marca piłkarze Zgody rozegrali wygrany mecz kontrolny w Luszowicach. Miejscowa Polonia, tylko jeden raz skutecznie skierowała piłkę do siatki przyjezdnych. Worek z bramkami rozwiązał Dawid Kempka w 12 min., który po równoległym podaniu w środek pola, ślizgiem skierował piłkę między słupki bramki Polonii. Nie była to jedyna bramka Kempki. Jeszcze raz bramkę do szatni zaserwował gospodarzom po sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Do przerwy Zgoda prowadziła zatem dwoma bramkami.

W przerwie trener Krzysztof Bartyzel wprowadził do gry nowych zawodników. Obroną bramki zajął się Konrad Kawala, który zastąpił Krystiana Nawrockiego. Kawala ostatnio zmagał się z kontuzją, ale jego forma nie podlega dyskusji. Choć nie zdołał obronić strzału z bliska, to jednak w kilku sytuacjach wykazał się formą i chęcią gry w zespole, broniąc kolejne strzały gospodarzy. Sytuacji piłkarze Zgody mieli co nie miara. Chybił o włos Łukasz Przebindowski, a Szymon Ostachowski minął się z piłką w środku pola karnego. Faul na Ostachowskim, szybkie rozegranie wolnego między obrońcami i piłka dociera do niepilnowanego Sebastiana Jaromina. Ten szansy nie zmarnował i posyłając piłkę na drugi słupek, podwyższył wynik spotkania na 3:1. Zgoda nie zamierzała odstąpić pola, wciąż atakując. Kolejną bramkę, tym razem z dystansu, zdobył zawodnik testowy. Dwie kolejne padły łupem Szymona Ostachowskiego. Najpierw z akcji na 5:1, potem wykonując swój pierwszy karny dla drużyny, po faulu w polu karnym na swojej osobie. Zgoda Byczyna pewnie wygrała z Polonią Luszowice 6:1.

LKS Polonia Luszowice – LKS Zgoda Byczyna 1:6 (0:2)
Kempka 12′, 45′, S. Jaromin 66′, testowy 69′, Ostachowski 72′, 90′

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki