REKLAMA

Potrzebujesz motywacji, by rozwijać swoje umiejętności językowe? Sprawdź, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego!

Świat, który nas otacza, zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Mamy coraz łatwiejszy dostęp do informacji i możemy w ciągu kilku minut nawiązać kontakt z osobą z drugiego końca świata. Tysiące filmów i książek czekają, abyśmy mogli kupić je lub uruchomić w każdej chwili, a praca coraz częściej oznacza zadania, które można wykonać zdalnie, nawet jeśli nasz „szef” mieszka w innym kraju.

Taka rzeczywistość stwarza ogromne możliwości, ale trzeba umieć mądrze je wykorzystać. Jednym z przydatnych narzędzi jest znajomość języków obcych, w tym najpopularniejszego w naszym obszarze geograficznym — języka angielskiego. Dlaczego warto się go uczyć?

1. Podróże bez barier

Wyjazdy za granicę dla osób, które nie znają języka, wiążą się zawsze ze stresującym pytaniem — czy dogadam się za granicą? Czy sobie poradzę? Osoba, która zna język obcy przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym, może czuć się pewniej, bo poradzi sobie z komunikacją na podstawowym poziomie — umie zapytać o drogę lub zamówić jedzenie. To jednak nie wszystko. Kiedy dobrze znamy język, odwiedziny w muzeach, galeriach sztuki i zwiedzanie zabytków przyniosą nam znacznie więcej korzyści, ponieważ zrozumiemy przewodnika lub umieszczone w gablotach informacje. Ponadto dzięki umiejętności porozumiewania się w języku obcym nie musimy rygorystycznie trzymać się utartych szlaków turystycznych — a kiedy wybieramy mniej znane miejsca i podążamy własną drogą, podróże zyskują nowy wymiar.

2. Znalezienie lepszej pracy

Znajomość języka obcego coraz częściej jest jedną z podstawowych umiejętności, których oczekuje nasz pracodawca — często jest bardziej pożądana niż ukończenie studiów! Umiejętność posługiwania się językiem obcym może umożliwić nam zdobycie lepszej pracy lub awansu w obecnej firmie. Osoby biegle władające językiem angielskim mogą wykonywać ciekawą pracę, na którą istnieje coraz większe zapotrzebowanie, np. prowadzenie kursów językowych, pisanie artykułów czy tłumaczenia z i na język angielski na stronie kolodziej-albion.com.pl. To doskonały sposób dla wszystkich, którzy myślą o zmianie pracy i znają język angielski. A może właśnie ten punkt zmotywuje Cię, aby rozpocząć naukę?

3. Dostęp do materiałów oraz tekstów kultury w języku obcym

Nowinki w różnych branżach najczęściej są dostępne w pierwszej kolejności właśnie w języku angielskim. Jego znajomość może dać Ci przewagę nad konkurencją, a także umożliwić dostęp do materiałów, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności. Także oglądanie seriali lub filmów w oryginale oraz czytanie książek lub komiksów staje się znacznie bardziej atrakcyjne, gdy nie musimy czekać, aż ukaże się tłumaczenie, lektor lub dubbing.

4. Odkrywanie pasji i dbałość o zdrowie

Często zdarza się, że ktoś wybiera się na kurs językowy z bardzo prozaicznych powodów — praca lub planowany wyjazd za granicę — i okazuje się, że nauka języka angielskiego staje się jego pasją! Hobby, któremu poświęcamy swój czas wolny, rozwija nas, uszczęśliwia i daje wiele pomysłów na życie. To jednak nie wszystko: udowodniono, że nauka języka obcego ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, poprawia pamięć i opóźnia wystąpienie choroby Alzheimera i demencji. Ponadto poprawia naszą koncentrację i umiejętność podejmowania decyzji.

5. Poznawanie ludzi

Wybierając kurs językowy lub wyruszając w podróż, mamy szansę poznać ludzi z całego świata. Wymiana doświadczeń i historii oraz wspólne spędzenie czasu mogą przerodzić się w przyjaźń na całe życie, pozyskanie ciekawych kontaktów biznesowych, a nawet mogą pomóc nam w znalezieniu miłości na całe życie!

Bez względu na to, czy uczymy się języka obcego w konkretnym celu (np. chcemy wykonywać tłumaczenia z i na język angielski), czy też podejmujemy ten wysiłek dla samych siebie, warto to zrobić. Rozwój osobisty i inwestowanie we własne umiejętności to zawsze dobra decyzja, na której możemy tylko zyskać.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki