Będą flagi na mięsie. O co chodzi?

fot.pixabay

Jak poinformował resort rolnictwa, mięso sprzedawane na wagę będzie musiało być dodatkowo znakowane. Obowiązek wejdzie w życie 30 września. O jakich znakach mowa?

REKLAMA

Z końcem września mięso sprzedawane na wagę będzie oznaczane grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu.

– Celem nowelizacji rozporządzenia było wprowadzenie na etapie sprzedaży detalicznej wymogu umieszczania oprócz informacji słownej o państwie pochodzenia mięsa świeżego, schłodzonego i zamrożonego również informacji pod postacią grafiki przedstawiającej flagę tego państwa pochodzenia – czytamy w komunikacie MRiRW.

Wymóg podawania informacji dotyczących państwa pochodzenia w przypadku nieopakowanego świeżego, schłodzonego i zamrożonego mięsa ze świń, owiec, kóz i drobiu wprowadzono przepisem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i  Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w  sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. poz. 2461). Obowiązek prezentowania grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia jest więc uzupełnieniem tych udostępnianych już konsumentom informacji.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

35 KOMENTARZE

 1. Turszyn akurat ja nie jestem też za księżmi i jak wiadomo w każdej grupie znajdują się czarne owce ale różnej maści zboków też nie toleruję. Nie jest to normalne, żeby kilkunastoletnie laski biegały prawie że gołe z wymalowanymi tęczowymi flagami.
  Co do wyborów to sorry ale nie po to mój dziadek zginął w obozie, żebym teraz głosował na jakiegoś kapusia i przydupasa tych co mi dziadka wykończyli. Jaki to polak, co lata skarżyć na swoje państwo razem ze swoimi partyjnymi kolesiami?
  Jak widać niektórzy zamiast na historię woleli widocznie chodzić na wagary.

  • Już się lepiej tak nie rozpędzaj z tym donoszeniem za granicę , jeśli tak lubisz historię to przypomnij sobie kto latał do Brukseli za rządów PO-PSL , prekursorzy tego trendu są teraz Twoimi idolami. A co do tego że teraz opozycja zwraca się do Brukseli …. A do kogo się ma zwracać ? W Polsce pis wszystko zawłaszczył , od TK po sądy . Jesteśmy częścią UE czy to się komuś podoba czy nie.

 2. Gdzie w Jaworznie i okolicy biegały takie laski ?
  Strach ma wielkie oczy. Propaganda triumfuje. Mój kolega , który był na Białorusi niedawno opowiadał jak wygląda dziennik telewizyjny. Towarzysz otworzył przedszkole , nowe linie produkcyjna a w Ameryce to to powodzie , tajfuny i zamieszki.

 3. A tak już na marginesie …. Czy ten wasz prezydent będzie w najbliższym czasie znowu rozmawiał z jakimś mężem stanu ??? Chętnie poczytam , państwo z dykty , pośmiewisko na cały świat . GRATULACJE . No ale mógł się przynajmniej pożalić na Tuska …. Czy czasem ktoś tu nie mówił o donoszeniu ?? Andrzejek się pożalił że Donald się z nim nie chce bawić …. Niedobry Donald , a fe

 4. Hehe ciekawe z jakimi mężami stanu rozmawiał by Rafauek jak by wygrał. Całe szczęście, że przegrał. Co do Tfuska to może mnie uświadomicie za jakie załugi sp…lił z Polski i dostał intratne stanowisko w Brukseli???

  • No jakby wygrał to by się okazało ale nie wygrał więc nie gdybaj , nie uciekaj od tematu . Dude zrobili jak dzieciaka i tyle , tego się nie da obronić. A co do Tuska … To nie jest mój ulubieniec ale za piękne oczy nie piastuje się takiego stanowiska . Nie wiem czy jakiś Polak jeszcze kiedyś będzie na tak wysokim stanowisku . Z pewnością nie teraz kiedy rządzą wasze dyplomatołki , może znowu odniesiecie zwycięstwo 27-1 Tyle wywojujecie że zaraz nic , ani pół euro nie dostaniecie z Brukseli . Na marginesie cały czas słyszę jaka ta Unia jest be , ale nie przeszkadza wam wyciągać łapy po kasę .

 5. Fajnie jest poczytać sfrustrowanych o zamroczonych z nienawiści lemingów .To miód na moje serce,widzieć jak lewactwo wije się z bezsilności i ciągle nie pojmuje czemu Polacy powiedzieli im po raz szósty że ich nie chcą. Pojedynek prezydencki to była walka typu Duda kontra reszta świata a i tak nie daliście rady .Znów wam zostaje pluć na Polskę ,narzekać na ciemnych Polaków i czekać trzy lata by ponownie przegrać . Chwalę Boga ,że doczekałem takich dni .

  • Twój pełen kultury wpis od razu kwalifikuje cię do grona elyty z PO,co to wykształcona z dużych miast. Wyluzuj biedaku bo ci żyłka pęknie .Przyjmij do wiadomości ,że Polacy was nie chcą . Walczyliście o demokracje a teraz obrażacie się na demokracje .Twój głos nie jest lepszy niż mój .

 6. Już tłumaczyłem ….. Ale jak masz taki mały móżdżek to powiem jeszcze raz . Skąd się biorą takie chore myśli że jak ktoś jest przeciwko pislamizowi to jest z PO ? Zwykli ludzie nie sympatyzujący z żadną partią też mają swoje poglądy wyobraź sobie . Obojętne kto będzie sprawował władzę jeśli będzie kradł , zawłaszczał instytucje to zawsze będę o tym mówił

  • Nie wstydź się PO to po pierwsze ,po drugie nie ma znaczenia jakie masz poglądy ważne,że jesteś z totalnej opozycji i jesteś przeciw pislamowi ha ha ha .To cię pozycjonuje w gronie ośmiogwiazdkowej elity typu Nitras, Jachira, Petru, Budka, Gretkowska Janda, Wojewódzki i cała ta patointeligencja plująca na Polskę i obrażona na demokrację

    • Ale rzeczywiście masz rację , bliżej mi do wymienionych osób dużo bardziej niż do śledczego Maciarewicza , lotnika Kuchcińskiego , obatela Czarneckiego , pinokia Morawieckiego , zbawcy Szumowskiego czy w końcu dewelopera Kaczyńskiego

     • No widzisz dobrze cię rozpoznałem wiedziałem że przynależysz do patointeligencji z zaburzonym widzeniem rzeczywistości.Dostrzegam twoją wściekłość i niemoc z powodu kolejnych przegranych wyborów .Niestety mam złą wiadomość następne znów przegracie .Szczerze j mówiąc jakoś mi cię nie żal ,musisz cierpieć tak długo aż zrozumiesz własną głupotę .

  • Dzięki za komplement ,zwłaszcza za Antoniego Maciarewicza człowieka niezwykle prawego ,który zawsze walczył z draństwem komuny wtedy gdy twoi ideowi protoplaści sprawowali pieczę nad Polską z namaszczenia Stalina i mordowali patriotów w ubeckich katowniach. Jestem dumny z takiego porównania ,choć wiem ,że nie godny .

  • Dzięki, wiem że jesteś w traumie powyborczej,ale bądż dobrej myśli ,może i Ty kiedyś zaczniesz myśleć samodzielnie .Wystarczy wyłączyć TVN odrzucić gazetę brata komunistycznego zbrodniarza i rozglądnąć się jak wspaniała jest Ojczyzna w której się urodziłeś i cieszyć się wolnością . Odrzuć nienawiść i pogardę o będziesz człowiekiem wolnym. Powodzenia