Dariusz Starzycki ma kłopoty. Marszałek zabrał mu część odpowiedzialności

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w czwartek 16 lipca bieżącego roku odsunął wicemarszałka Dariusza Starzyckiego z zakresu zadań związanych ze zdrowiem.

REKLAMA

Na posiedzeniu zarządu województwa zdecydowano, że wicemarszałek Dariusz Starzycki nie będzie zajmował się już zdrowiem. Według „Gazety Wyborczej” ta decyzja zapadła po tym, jak wicemarszałek ogłosił konkurs na dyrektora Szpitala św. Barbary w Sosnowcu, o którym nic nie wiedział marszałek województwa.

W maju została odwołana dyrektor szpitala dr Alicja Cegłowska, a jej miejsce zajęła Ewa Fica, która według prawa nie mogła objąć tego stanowiska, ponieważ nie pracowała w nim wcześniej, a obowiązki może przejąć osoba, która pracuje w szpitalu. Dariusz Starzycki chciał odwołać nową panią dyrektor, ale marszałek województwa odrzucił ten wniosek i wtedy zaczął się konflikt w szeregach PiS-u. Nieoficjalnie obecnie relacje między członkami zarządu województwa śląskiego są bardzo napięte i nie wiadomo co z tego wszystkiego wyniknie. – informuje Gazeta.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ