Jeżeli jadąc ulicą Górnośląską zastanawiacie się jak długo jeszcze potrwają trwające tam prace i co właściwie się tam dzieje, jak informują Wodociągi Jaworzno prowadzone tam roboty związane są z przebudową i wymianą sieci wodociągowej.

REKLAMA

W pierwszym etapie wymienione zostaną rurociągi w ul. Szczakowskiej (od Fitness Szoku, dalej w ul. Górnośląskiej w kierunku ul. Jaworznickiej).

Przypominamy, że obecnie na wysokości PSZOKu do skrzyżowania z ul. S. Batorego obowiązuje ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Jak poinformował nas Sławomir Grucel z Wodociągów Jaworzno trwające tam prace, zgodnie z harmonogramem, mogą potrwać do końca września br. Do zakończenia prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

– Naruszone odcinki drogi zostaną odtworzone i przywrócone do stanu poprzedniego zgodnie z warunkami określonymi przez zarządcę drogi – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Sławomir Grucel.

W następnych etapach prace rozpoczną się na ul.: Jaworznickiej, Miedzianej, Sadowej, Wesołej, Kaliskiej, Żeromskiego, Batorego, Głogowej, ks. Głucha, Kowalskiej, Narcyza, Starej i Zamkniętej.

Przewidziany w przetargu zakres robót związanych z wymianą sieci wodociągowej to blisko 8 km wraz z przyłączami do prywatnych zabudowań.

Czas trwania wszystkich prac został zaplanowany na okres 6 miesięcy i mają potrwać do listopada br. Koszt wymiany sieci to 2 mln zł.

[vc_faceook]

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki