REKLAMA

Odpowiedni wybór krzesła do pracy przy komputerze ma ogromne znaczenie. Spędzając przy biurku wiele godzin każdego dnia, musimy mieć zapewnioną odpowiednią pozycję ciała. Siedzenie na nieodpowiednim krześle szybko przyniesie konsekwencje w postaci nieznośnego bólu kręgosłupa, sztywnego karku i ogólnego złego samopoczucia. Aby praca przy komputerze była efektywna, trzeba wybrać dobrej jakości krzesło ergonomiczne. Czym cechuje się taki mebel i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Odpowiednie oparcie i wygodne siedzisko

Na to, czy krzesło będzie wygodne i odpowiednie do pracy przy biurku, składa się wiele czynników. Jednak największe znaczenie ma jego oparcie oraz siedzisko. Dobrze wyprofilowane krzesło jest dostosowane do naturalnego wygięcia kręgosłupa. Powinno zapewniać odpowiednie podparcie dla wszystkich części pleców oraz przedramion. Niezwykle ważna jest również możliwość regulacji wysokości, a także kąta nachylenia oparcia. Wtedy będzie można dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb, w tym do wzrostu i masy ciała. Przydatne okazują się też takie elementy jak podłokietniki i zagłówek, najlepiej regulowane. Dają możliwość chwilowej zmiany pozycji i krótkiego odpoczynku, co ma duże znaczenia dla poprawy komfortu pracy.

Jeśli chodzi o siedzisko, powinno być ono dostatecznie miękkie i głębokie. Zbyt płaskie i płytkie siedzenie spowoduje napięcie mięśni i szybsze zmęczenie. Natomiast zbyt głębokie będzie zmuszało użytkownika, by pochylał się do przodu, bliżej ekranu komputera. Wtedy oczywiście jego ciało będzie w niezdrowej pozycji, która szybko wywoła ból pleców. Dlatego też siedzisko musi być odpowiedniej głębokości. Najlepiej jest, gdy posiada również lekkie wyprofilowanie, a na brzegach delikatnie opada. Dzięki temu nie będzie powodowało nieprzyjemnego nacisku na uda. Nie bez znaczenia jest też wielkość i szerokość siedziska. Musi być starannie dobrana do wzrostu i wagi użytkownika.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie krzesła?

Krzesło ergonomiczne, które będzie nadawało się do pracy przy komputerze, musi być wykonane z odpowiednich materiałów. Tkanina obicia takiego krzesła powinna być miła w dotyku, a przy tym przewiewna. Ma to szczególne znaczenie gdy wokół panuje wysoka temperatura.

Dobrze jest też, gdy materiał jest łatwy do utrzymania w czystości. Dużą popularnością cieszą się krzesła biurowe wykonane ze specjalnej siateczki, która jest bardzo trwała i odporna na zniszczenia, a przy tym elastyczna. Dostosowuje się do kształtu ciała i zapewnia duży komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy. Mechanizm regulujący musi być solidny, jak zresztą cała konstrukcja krzesła. Zagwarantuje to długotrwałość użytkowania. Nie warto kierować się jedynie efektownym designem i ciekawym wyglądem danego mebla.

Idealne krzesło ergonomiczne to takie, które zostało zaprojektowane przy współpracy ze specjalistami z zakresu fizjoterapii. Oni przecież najlepiej wiedzą, jaka jest prawidłowa postawa podczas siedzenia i jak uniknąć dolegliwości kręgosłupa. Zaufajmy więc profesjonalistom.

Krzesło dla siebie znajdziesz na https://kupkrzeslo.pl/krzesla-biurowe/krzesla-ergonomiczne

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki