REKLAMA

Coraz więcej osób przekonuje się do zakładów bukmacherskich i próbuje swoich sił w sztuce, jaką jest obstawianie spotkań. Jak rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem online?

Z dnia na dzień przybywa osób, które chcą spróbować swoich sił w obstawianiu zakładów sportowych. Jak się do tego zabrać? Pierwszym krokiem jest wybranie bukmachera, który oferuje usługę zakładów online. Ważne jest, aby korzystać z oferty tylko i wyłącznie legalnego bukmachera, który posiada niezbędną licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Udział w zakładach bukmacherskich firm, które nie posiadają zezwolenia w Polsce, jest nielegalne i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.  Aktualnie licencję na organizację zakładów bukmacherskich ma 19 bukmacherów. Ranking legalnych bukmacherów online oferujących zakłady wzajemne znajdziesz na stronie zakłady-bukmacherskie.com. Pełna lista stron bukmacherskich z licencją dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów.

Mając już pełen spis bukmacherów, pojawia się kolejny problem. Którego z nich wybrać? Wszystkie firmy oferują swoim nowym klientom pakiet bonusów powitalnych, który otrzymuje się w ramach założenia konta. Najczęściej jest to dodatkowe doładowanie konta w postaci procentu od złożonego, pierwszego depozytu. Istnieje możliwość wypłacenia tej kwoty na rachunek bankowy, jednak wcześniej trzeba ją obrócić kilkukrotnie przez regulaminowy kurs. Bukmacher w ramach przywitania może zaoferować również zakład bez ryzyka (stawka pierwszego, przegranego kuponu jest zwracana), freebet (darmowy zakład bez depozytu) lub inne formy promocyjne. Przed rejestracją należy dokładnie zapoznać się z regulaminem bonusów oraz ich wykorzystaniem. 

Gdy konto u bukmachera jest już zarejestrowane, pozostaje jedynie złożyć pierwszy depozyt. Metod jest wiele, od przelewu bankowego po płatność kartą płatniczą. Dużą popularnością cieszy się metoda kodem BLIK, która transferuje środki błyskawiczne na saldo konta u bukmachera. Płatności są najczęściej darmowe, jednak niektóre firmy pośredniczące w przelewach (Dotpay, PayU czy Przelewy24) mogą pobierać drobne prowizje. 

Jeszcze przed wpłaceniem depozytu warto ustalić indywidualne limity pieniężne. Droga przez zakłady bukmacherskie nie jest usłana różami i nie jest gwarancją wygranych, nieprzerwanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy. Przykładowo, warto ustalić, że 100 zł miesięcznie jest przeznaczone na zakłady bukmacherskie i ani złotówka więcej. Gra pod wpływem emocji i chęć błyskawicznego odrobienia strat może prowadzić do bankructwa. 

Mamy już konto ze złożonym depozytem. Pozostaje nic innego, jak zacząć obstawianie. Nie da się ukryć, że najlepszą opcją typowania spotkań jest własna intuicja podparta statystykami oraz dobrym przeglądem informacji. W sieci jest dostępna bardzo duża  ilość serwisów, których bazy danych pękają w szwach od różnych liczb, informacji, faktów czy analiz. 

W momencie obstawiania np. wygranej drużyny warto odłożyć sympatie i przywiązanie do barw klubowym i kierować się rozumiem. Nasza ulubiona drużyna w momencie tworzenia kuponu może znajdować się pod kreską i prezentować formę daleką od oczekiwań. Postawienie pieniędzy na ich wygraną może być nietrafioną inwestycją. 

Obstawianie można również podeprzeć typami innych graczy oraz nich zapowiedziami i analizami. Warto mieć na uwadze, że typy okraszone mianem „pewniaków” nie istnieją! 

Zakłady bukmacherskie to gra hazardowa, która bardzo uzależnia i może prowadzić do bankructwa lub problemów osobistych. Psycholodzy prowadzą terapie od uzależnień hazardowych, pomoc można uzyskać również u samych bukmacherów. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki