Kanonada na Krakowskiej. Ciężkowianka wygrywa

Seniorzy „Ciężkowianki” w minioną niedzielę 5 lipca rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem w samo południe na stadionie miejskim „Victoria” przy ulicy Krakowskiej podejmowali drużynę sosnowieckiej klasy A Przemszę Okradzionów Dąbrowa Górnicza.

REKLAMA

Pierwsze dwa kwadranse to wyrównana gra z obydwu stron, a nawet przyjezdni kilkakrotnie zmusili do sporego wysiłku strzegącego ciężkowickiej bramki Macieja Ciołczyka. W 32 minucie pressing w wykonaniu testowanego w Ciężkowiance napastnika sprawił, że nieporozumienie bramkarza przyjezdnych z defensorami wykorzystał precyzyjnym lobem z 30 metrów Mariusz Biel. 5 minut później rezultat podwyższył na 2-0 Szymon Nowak zamykając precyzyjnym uderzeniem bilardowe dośrodkowanie z prawego skrzydła. Po przerwie goście podenerwowani dwubramkową stratą przystąpili do frontalnego ataku, co na „lotnisku” przy Krakowskiej było wodą na młyn podopiecznych trenera Wojciecha Tomasiewicza. Najpierw z dobrej strony pokazał się świeżo wprowadzony na plac gry Bartek Molenda. 10 minut później kolejne trafienie po kontrataku zapisuje na swoje konto Biel. W końcówce ambitni goście opadli z sił, czego efektem były kolejne dwa gole autorstwa Bartka Molendy, który tym samym skompletował klasyczny hattrick . Szczególnej urody był przedostatni gol Bartka zdobyty „podcinką” w stylu Roberta Lewandowskiego z finałowego spotkania Pucharu Niemiec rozegranego w miniony weekend Bayernu z Bayerem Leverkusen. Udział w rozgrywkach jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu pn. „70 lat z Ciężkowianką”.

LKS”Ciężkowianka” Jaworzno – Przemsza Okradzionów Dąbrowa Górnicza 6-0 (2-0)
„Ciężkowianka”: Ciołczyk–Mateusz Radomski, Prażmowski, Kowalski- Damian Radomski, Testowany, Chrząścik, Biel, Nowak, Rzeszutko – Testowany. W drugiej połowie ponadto wystąpili: Molenda, Woźniak, Bulga, Jochymek, Kominiak, Testowany, Jamróz, Trener Wojciech Tomasiewicz.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement