W ramach niespodziewanej kontroli Inspektorat Transportu Drogowego skontrolował w Jaworznie 12 autobusów. Wyniki przeprowadzonej kontroli okazały się niecodzienne.

REKLAMA

Podczas kontroli ITD sprawdzał nie tylko trzeźwość kierowców, ale przede wszystkim stan techniczny pojazdów, zwracając szczególną uwagę na zawieszenie, układ kierowniczy i siłę hamowania. Sprawdzano również zgodność poruszania się autobusów z obowiązującym rozkładem jazdy.

Kontrole prowadzone są m.in. z powodu tragicznego wypadku autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie. Kontrole w przedsiębiorstwach oraz kontrole drogowe autobusów miejskich prowadzone są zarówno w ramach zaplanowanych działań, jak i po zgłoszeniach spływających od pasażerów lub instytucji.

Podczas niespodziewanej wtorkowej (7 lipca) kontroli w Jaworznie ITD skontrolował łącznie 12 autobusów – na zajezdni na ul. Krakowskiej oraz w Szczakowej.

Wynik kontroli okazał się jednak niecodzienny, gdyż Inspektorat nie wykrył żadnych uchybień oraz nieprawidłowości.

Przypomnijmy, że np. podczas kontroli w Rybniku na 7 skontrolowanych autobusów ITD zatrzymało aż 4 dowody rejestracyjne pojazdów.

Niestwierdzenie jakichkolwiek uchybień podczas kontroli i wręcz wzorowy stan techniczny autobusów to przede wszystkim potwierdzenie tego, że jaworznianie mogą czuć się bezpiecznie podczas korzystania z komunikacji, a sam PKM dba o stan techniczny poruszających się po Jaworznie autobusów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki