Zaczynający swoją służbę w policji funkcjonariusz złożył 29 lipca ślubowanie w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie insp. Krzysztofa Gałuszki.

REKLAMA

Nowy policjant ślubował m.in. „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Jaworznicki komendant insp. Krzysztof Gałuszka podkreślał, że droga policjanta będzie wymagała od nowego mundurowego ciągłego rozwoju i pogłębiania wiedzy.

Nowy funkcjonariusz przed przyjęciem na służbę musiał przejść szereg testów i badań, takich jak testy sprawnościowe, badania psychologiczne, badania zdrowia. Sprawdzano również stan niekaralności przyszłego mundurowego.

Nowy policjant przez najbliższe miesiące będzie się szkolił w Szkole Policyjnej w Katowicach, po czym powróci do jaworznickiej jednostki, by tu pełnić służbę.

Komendant KMP w Jaworznie pogratulował funkcjonariuszowi życiowego wyboru i życzył sukcesów podczas służby w policji.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Miło, że są tacy optymiści. Muszą jednak liczyć się z tym, co spotkało funkcjonariuszy poprzedniego systemu, tego sprzed 1989 roku. Wystarczy, że w stosunku do obecnej Dobrej Zmiany pojawi się na przykład za 30 lat Jeszcze Lepsza Zmiana.