Park miejski w Jaworznie- czy aby na pewno to miejsce rekreacji i wypoczynku?

Park miejski to zielone płuca miasta, miejsca stworzone do odpoczynku, gdzie można wyjść z dziećmi, usiąść w cieniu, zrelaksować się, poczytać książkę, posłuchać muzyki czy po prostu naładować akumulatory, ale czy tak jest w rzeczywistości w naszym parku przy ulicy Pocztowej?

REKLAMA

Naszą redakcję mieszkańcy miasta Jaworzna poprosili o interwencje w sprawie przesiadywania grupy nietrzeźwych osób na terenie parku. Często ci ludzie zaczepiają przechodniów, są agresywni, bez żadnego skrępowania załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, niejednokrotnie powodując swoim zachowaniem albo pożałowania godnym widokiem zagrożenie mieszkańców i ich rodzin, którzy odwiedzają to miejsce.

Mieszkańcy boja się o swoje rodziny, nie mogą w pełni korzystać z parku, bo zawsze są tam pijani ludzie, którzy stwarzają zagrożenie, zrobili sobie tu noclegownie i miejsce picia alkoholu.

Miejsce odpoczynku i relaksu, miejsce dla rodzin z dziećmi, jak twierdzą mieszkańcy, to już chyba oficjalnie zostało przekazane pijanym grupą ludzi, przeklinającym, kłócącym się między sobą, ale najgorsza jest reakcja dzieci, które tam przychodzą, to strach przed tego typu ludźmi.

ludzie po prostu chcą się czuć bezpiecznie i bez obaw przychodzić tu ze swoimi rodzinami i w pełni korzystać z naszego parku, ale aktualnie to ja boję się przyprowadzić tu dzieci, ci pijani ludzie ta grupka osób, którzy notorycznie siedzą w parku i piją, normalnie stwarzają zagrożenie, niech ktoś w końcu zrobi z nimi porządek– twierdzi mieszkaniec Jaworzna pan Andrzej.

Pozostaje tylko pytanie- dlaczego istnieje przyzwolenie w takim miejscu na takie zdarzenia? Dla kogo są parki i gdzie w takim razie, można pójść z dziećmi na spacer? Czy naprawdę nie ma nikogo, kto zrobiłby z tym porządek, by nie trzeba było rezygnować z takiego miejsca wypoczynku jak nasz miejski park? Mieszkańcy liczą, że zmieni się ta sytuacja i że ze spokojem, będą mogli odwiedzać nasz piękny park.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki