Smartband – jaki kupić?

REKLAMA

Kiedyś do śledzenia aktywności potrzebny był Ci notes lub po prostu – dobra pamięć. Dziś wystarczy niewielkie, zgrabne urządzenie na Twoim nadgarstku. Ono zapisze i zapamięta Twoje sportowe dokonania. To smartband, czyli inteligentna opaska, która mierzy liczbę kroków, tętno i monitoruje Twój sen. Jaki smartband kupić? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Co to jest smartband?

Smartband to gadżet typu wearables (tzw. ubieralny). Innymi słowy, nosisz go bezpośrednio na ciele – w przypadku smartbanda, tak, jak zegarek, na nadgarstku. To gadżet, który ma wiele wspólnego ze smartwatchem. Smartwatch jednak zwykle jest bardziej zaawansowany, „samowystarczalny” i ma większy ekran. Smartband natomiast to nie tyle zegarek, ile poręczna opaska z funkcjami mierzenia kroków, tętna czy monitorowania snu. Część jej funkcji jest dostępna bezpośrednio z poziomu akcesorium. Z pozostałych skorzystasz po podłączeniu opaski do smartfona.

Funkcje smartbandów

Co potrafi smartband? W zasadzie wszystko zależy od konkretnego modelu. Te najprostsze służą przede wszystkim do monitorowania aktywności. Mierzą liczbę kroków, przebyty dystans, czas treningu, obliczają także liczbę spalonych kalorii. Mierzą też tętno. Dzięki wykrywaniu ruchów oraz pomiarowi Twojego tętna w nocy są w stanie monitorować jakość Twojego snu. Smartbandy pokazują również powiadomienia z Twojego smartfona – wystarczy więc rzut oka na nadgarstek, by sprawdzić, kto dzwoni lub pisze.

Na rynku są też dostępne bardziej zaawansowane opaski, które umożliwiają na przykład mierzenie ciśnienia lub… temperatury (bardzo na czasie, prawda?). Mogą być bardziej zaawansowane w kwestii powiadomień – bo nie tylko pokażą, kto dzwoni, ale wyświetlą Ci także pełną treść wiadomości. Albo pozwolą na sterowanie muzyką z poziomu nadgarstka – wygodnie, szybko, bez konieczności ciągłego wyciągania smartfona z kieszeni.

Aby móc korzystać z wszystkich tych funkcji, w pierwszej kolejności musisz sparować swój smartband ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Jeśli opaska jest stale podłączona, regularnie synchronizuje dane i pozwala Ci odbierać powiadomienia. Oczywiście, te aktualne dane, takie jak liczba kroków danego dnia, łatwo sprawdzisz bezpośrednio na ekranie opaski. Ale jeśli chcesz uzyskać dostęp do archiwalnych informacji albo statystyk np. z zeszłego miesiąca, możesz to zrobić jedynie z poziomu aplikacji. Dodatkowym atutem jest to, że statystyki są wtedy przedstawione w formie przejrzystych wykresów.

Jaki smartband wybrać? Doradzamy w wyborze najlepszego smartbanda!

Nie wiesz, jaki smartband kupić? Zacznij od celu, w jakim zamierzasz się w niego zaopatrzyć. Wszystko zależy od tego, czy chcesz śledzić swoją normalną, codzienną aktywność (jak liczba kroków), czy monitorować bardziej zaawansowane treningi: rowerowe, biegowe czy też pływackie. W pierwszym przypadku bowiem potrzebujesz prostego modelu. Dla sportowca lepszy będzie bardziej zaawansowany, lepiej wyposażony smartband, najlepiej z funkcją rozpoznawania rodzaju aktywności. Dalej zastanów się, czy chcesz odbierać wyłącznie podstawowe powiadomienia, czy widzieć także ich treść? W tym pierwszym przypadku możesz się zdecydować na smartband z prostym, nawet czarno-białym wyświetlaczem, natomiast jeśli zależy Ci na rozbudowanych powiadomieniach, potrzebujesz modelu z dużym, najlepiej kolorowym wyświetlaczem. Pozostaje jeszcze kwestia designu – do wyboru masz zarówno minimalistyczne, sportowe modele, jak i te z wymiennymi akcesoriami (np. opaskami, bransoletami), dzięki którym z łatwością dostosujesz smartband do swoich potrzeb.

Najlepszy smartband dla Ciebie

Już wiesz, czego potrzebujesz? Twój wymarzony smartband czeka u nas! Mamy dla Ciebie szeroki wybór modeli, od tych bardziej podstawowych, po zaawansowane, rozbudowane i pełne interesujących możliwości. Wybór należy do Ciebie – ten najlepszy znajdziesz w sklepie Frahs!

Zobacz wszystkie smartbandy w sklepie internetowym Frahs.pl

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki